Do státního rozpočtu přiteče půl miliardy. Český Aeroholding ji vyplatí na dividendách

04.12.2014 22:10 | Zprávy
autor: pas, čtk

Český Aeroholding, který vlastní pražské letiště a podíl v ČSA, plánuje za letošní rok vyplatit do státního rozpočtu dividendu půl miliardy korun. Za rok 2015 by to mohlo být až třikrát tolik. Šéf státem vlastněné společnosti Václav Řehoř to řekl Hospodářským novinám, napsal dnes server iHNed.cz. Firma podle Řehoře také chce vydáním dluhopisů refinancovat úvěr od Evropské investiční banky (EIB).

Do státního rozpočtu přiteče půl miliardy. Český Aeroholding ji vyplatí na dividendách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

„Letos bychom měli mít takové výsledky, které nám umožní vyplatit půl miliardy korun na dividendách do státního rozpočtu už v příštím roce," cituje server Řehoře. Holding odhaduje, že jeho konsolidovaný provozní zisk před odpisy a daněmi za letošní rok bude 4,1 miliardy korun, píše server.

Dividenda v roce 2016 by mohla vzrůst až na 1,5 miliardy korun, uvedl Řehoř. Pražské letiště ani ČSA podle aeroholdingu dosud nikdy dividendu do státního rozpočtu neodvedly.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co myslíte tím bojem za svobodu slova?

Co uděláte, aby se lidé znovu nebáli říci svůj názor, což se bohužel za Fialovi vlády dělo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přistihli jsme Milion chvilek při podvodu, tvrdí Rajchl. Falešná jména? Přišla reakce

21:19 Přistihli jsme Milion chvilek při podvodu, tvrdí Rajchl. Falešná jména? Přišla reakce

Kolem demonstrace na podporu prezidenta Petra Pavla to jiskří. Spolek Milion chvilek pro demokracii,…