Exšéf Nemocnice Na Homolce měl kufr nacpaný miliony a zlatem

19. 9. 2014 7:25

Exšéf Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý před svým červnovým zatčením sbalil miliony a zlato do zavazadla, které ukryl u kamaráda. Lidové noviny informují o kufru „poslední záchrany“, který Dbalý nacpal zlatem, jednadvaceti miliony, ale sbalil prý i známky či podepsanou Foglarovu knihu Hoši od Bobří řeky. Dbalý je podezřelý v kauze zmanipulování zakázky na digitalizaci chorobopisů.

Exšéf Nemocnice Na Homolce měl kufr nacpaný miliony a zlatem
Foto: zlataky.cz
Popisek: Investiční zlato, ilustrační foto

Bývalý ředitel Nemocnice Na Homolce prý zpanikařil, když k němu došla zpráva o policejní akci, která následně vedla k jeho zatčení kvůli zmanipulovaným zakázkám. Chtěl pravděpodobně zachránit, co se dá a začal balit svůj kufr. Vešlo se do něj podle informací LN 21 milionů korun, 185 tisíc eur, 5 000 dolarů, tři a půl kilogramu zlata, mezi nimi například velká investiční mince za milion korun, několik vzácných známek a podepsaná kniha Jaroslava Foglara Hoši od Bobří řeky.

Dbalému se ještě před zatčením podařilo kufr uschovat u kamaráda. Krátce na to si pro Dbalého do práce skutečně přišli policisté, obvinili ho z korupce a soud ho poslal do vazby. Bývalý šéf Homolky prý pro své cenné zavazadlo hledal bezpečnější místo a podařilo se mu ho uschovat k blízkému příteli, rovněž lékaři, působícímu v nemocnici Na Bulovce.  

V té době podle LN již na plné obrátky běželo vyšetřování, během něhož policisté obstavili Dbalého majetek a snažili se dohledat peníze, které měl získat z „cinknutých“ zakázek.

Když lékař viděl, co je v kufru, málem se zhroutil

Jak přesně kufr policisté vystopovali, není jasné. Každopádně si pro druhého opatrovníka, lékaře V. A., přišli přímo do ordinace, odkud jeli k příbuzným, u nichž kufr schoval. Když ho rozřízli a vypadly bankovky se zlatem, doktor se prý málem zhroutil. Vyšetřovatelům nicméně tvrdil, že o obsahu nic nevěděl, uschováním chtěl prý pouze oplatit laskavost příteli.

Podle LN nález zavazadla zkomplikuje Dbalého obhajobu, na obsah kufru si těžko mohl vydělat. Jeho advokátka Katarína Kožiaková Oboňová vidí věc jinak, jde prý o Dbalého úspory a výdělky ze sběratelské činnosti. „Vzhledem k jeho příjmům a rodinným poměrům jde o odpovídající částku," reagovala na dotaz serveru Lidovky.cz.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Urazil novinář Macháček Moniku Pajerovou? Zde je jeho verze, se sprostým pojmenováním to prý bylo jinak

16:32 Urazil novinář Macháček Moniku Pajerovou? Zde je jeho verze, se sprostým pojmenováním to prý bylo jinak

Novinář Jan Macháček, který na sebe nedávno strhl pozornost tím, že na půdě Českého rozhlasu údajně …