Exšéf protikorupční policie Martinec odchází od Mládka

17. 3. 2015 16:41

Někdejší ředitel protikorupční policie Tomáš Martinec po necelém roce odchází z Ministerstva průmyslu a obchodu, kde řídil odbor kontroly a interního auditu. Z úřadu odchází k 15. květnu z osobních důvodů, uvedl dnes Aktuálně.cz.

Exšéf protikorupční policie Martinec odchází od Mládka
Foto: Pavel Kozdera
Popisek: Plk. Tomáš Martinec, šéf ÚOKFK

Martinec tak podle serveru za poslední tři roky opouští již třetí práci. Po odchodu z čela protikorupční policie dělal zhruba rok na Generálním finančním ředitelství, na ministerstvo si ho loni v červenci přivedl sám ministr Jan Mládek (ČSSD).

"S prací ředitele odboru Tomáše Martince byli jeho nadřízení včetně ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka velmi spokojeni, nicméně jeho žádosti o ukončení pracovního poměru dohodou bylo vyhověno," řekl Aktuálně mluvčí úřadu František Kotrba s tím, že nedostane žádné odstupné. Martinec má tento týden dovolenou a k odchodu se nevyjádřil.

Z pozice ředitele protikorupčního útvaru odešel Martinec do civilu po sporu s vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou. V březnu 2013 Bradáčová v rozhlase uvedla, že ji Martinec chce zničit vykonstruovanou kauzou. Údajně se s ní předtím sešel a upozornil ji, že její manžel figuruje v jednom ze sledovaných případů. Bradáčová v té době už s manželem nežila.

Policejní prezidium později usoudilo, že Martinec nespáchal trestný čin ani přestupek, jeho postup byl ale nestandardní. Za to, že vyzradil informace z trestního spisu, mu vedení na dva měsíce snížilo plat o desetinu. Martinec nakonec od policie dobrovolně odešel a nyní tvrdí, že ho k tomu Bradáčová svými výroky dotlačila. Proto ji zažaloval a požaduje od ní omluvu a 200.000 korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Až pořad skončí, tak si tady věšte, koho chcete, ale teď ne!“ Horáček přišel do pořadu Soukupa a předvedl tam něco, s čím moderátor nepočítal

23:03 „Až pořad skončí, tak si tady věšte, koho chcete, ale teď ne!“ Horáček přišel do pořadu Soukupa a předvedl tam něco, s čím moderátor nepočítal

Ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup přivítal v pořadu Aréna Jaromíra Soukupa prezidentského kandidát…