Hermanova úvaha: Nemáte televizi? Stejně zaplaťte koncesionářský poplatek

25. 1. 2014 12:26

Diskusi o koncesionářských poplatcích rozpoutal ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan. Ten před pár dny ve sněmovně navrhl zlepšit výběr poplatků na veřejnoprávní televizi a rozhlas přechodem na „německý model“. MF Dnes píše, že budoucí ministr kultury Daniel Herman se k té to debatě vstřícně připojil. „Je třeba udělat inventuru zákona o poplatcích, aby se co nejvíce blížil realitě,“ říká Herman.

Hermanova úvaha: Nemáte televizi? Stejně zaplaťte koncesionářský poplatek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý ředitel ÚSTR Daniel Herman

V současnosti platí, že na veřejnoprávní televizi a rozhlas platí ty domácnosti, které se dobrovolně přihlásí s tím, že vlastní televizi nebo rádio. Ale v budoucnu by prý mohly platit všechny rodiny, a to bez ohledu na to, zda veřejnoprávní média sledují.

Podle Daniela Hermana (KDU-ČSL) je důležité, aby zůstala zachována veřejnoprávní média. „Regulují komerci. Vybírání poplatků je téma, které vyžaduje širší diskusi,“ míní budoucí ministr kultury. Podle něj je dobře se nechat inspirovat v zahraničí, ale zároveň si nemyslí, že vše je jednoduše přenositelné.

V Německu se podle MF Dnes platí povinně za televizi i za počítač, protože jde pustit televize i z internetu. Daniel Herman pro sobotní vydání deníku řekl, že je nutné dát všechny argumenty na stůl a vážně se zamyslet, jak zlepšit výběr koncesionářských poplatků. Nicméně zdůraznil, že zkušenosti z Německa nelze stoprocentně přenést. „Nemusíme převzít úplně všechno,“ míní Herman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ocenění musí rozdávat vážený prezident, jinak jej znehodnocuje. Dnes je důstojnější to odmítnout. Byli jsme na demonstraci za Hermanova strýce Bradyho, který dorazil osobně

20:49 Ocenění musí rozdávat vážený prezident, jinak jej znehodnocuje. Dnes je důstojnější to odmítnout. Byli jsme na demonstraci za Hermanova strýce Bradyho, který dorazil osobně

REPORTÁŽ „Řeknu vám jednu věc, co mi na vás vadí. To, že nechodíte k volbám. Jde o demokracii,“ vytk…