Hermanova úvaha: Nemáte televizi? Stejně zaplaťte koncesionářský poplatek

25. 1. 2014 12:26

Diskusi o koncesionářských poplatcích rozpoutal ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan. Ten před pár dny ve sněmovně navrhl zlepšit výběr poplatků na veřejnoprávní televizi a rozhlas přechodem na „německý model“. MF Dnes píše, že budoucí ministr kultury Daniel Herman se k té to debatě vstřícně připojil. „Je třeba udělat inventuru zákona o poplatcích, aby se co nejvíce blížil realitě,“ říká Herman.

Hermanova úvaha: Nemáte televizi? Stejně zaplaťte koncesionářský poplatek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý ředitel ÚSTR Daniel Herman

V současnosti platí, že na veřejnoprávní televizi a rozhlas platí ty domácnosti, které se dobrovolně přihlásí s tím, že vlastní televizi nebo rádio. Ale v budoucnu by prý mohly platit všechny rodiny, a to bez ohledu na to, zda veřejnoprávní média sledují.

Podle Daniela Hermana (KDU-ČSL) je důležité, aby zůstala zachována veřejnoprávní média. „Regulují komerci. Vybírání poplatků je téma, které vyžaduje širší diskusi,“ míní budoucí ministr kultury. Podle něj je dobře se nechat inspirovat v zahraničí, ale zároveň si nemyslí, že vše je jednoduše přenositelné.

V Německu se podle MF Dnes platí povinně za televizi i za počítač, protože jde pustit televize i z internetu. Daniel Herman pro sobotní vydání deníku řekl, že je nutné dát všechny argumenty na stůl a vážně se zamyslet, jak zlepšit výběr koncesionářských poplatků. Nicméně zdůraznil, že zkušenosti z Německa nelze stoprocentně přenést. „Nemusíme převzít úplně všechno,“ míní Herman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Novotný: Zemanovi jdou z pusy hovna, ať už jde do prdele. Okamuru volí mentálové a mrzáci. Tupá hovada a telata, to jsou voliči Babiše. Ne každý je bystrý jako já

4:41 Pavel Novotný: Zemanovi jdou z pusy hovna, ať už jde do prdele. Okamuru volí mentálové a mrzáci. Tupá hovada a telata, to jsou voliči Babiše. Ne každý je bystrý jako já

Pořádně naloženo dostali od bulvárního novináře, podnikatele a profesionálního hráče pokeru Pavla No…