Hrozí nám autoritativní vláda prokurátorů a policistů, varoval Jakl v Partii. A politolog chtěl zakvičet

30.06.2013 12:01 | Zprávy
autor: vfe

Novou vládu sestavuje designovaný premiér Jiří Rusnok. Chová se prezident Miloš Zeman jako mocnář anebo jako protřelý politik? O tom se v pořadu Partie dohadovali děkan právnické fakulty Univerzity Karlovy Aleš Gerloch, kancléř bývalého prezidenta Ladislav Jakl a politologové Bohumil Doležal a Zdeněk Zbořil.

Hrozí nám autoritativní vláda prokurátorů a policistů, varoval Jakl v Partii. A politolog chtěl zakvičet
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ladislav Jakl, tajemník bývalého prezidenta Klause

Zeman podle Jakla nepochybně jedná především ve svém zájmu, což se samozřejmě kříží se zájmy jiných hráčů na politické scéně. „Nebudu tvrdit, zda jedná správně, nebo nesprávně. Ale zcela určitě jedná podle Ústavy,“ míní.

Chci zakvičet. Zeman jmenoval vládu, která nemá potřebnou většinu v Parlamentu

„Dovolil bych si zakvičet,“ přihlásil se o slovo politolog Bohumil Doležal. „Miloš Zeman jmenoval vládu, která nemá zajištěnou většinu v Parlamentu. Bude tady vláda na základě nějakého odbornictví, které nelze objektivně posoudit,“ obává se. Prý se jedná o posun k autoritativnímu způsobu vedení státu.

„Zeman hned po volbách do sněmovny prohlásil, že se těší, jak ta velká většina bude postupně rozebrána,“ připomněl druhý politolog Zbořil a doplnil: „U nás v té Ústavě je organizace moci zdvojená. Proto máme sněmovnu a Senát a máme vládu a prezidenta. Tou přímou volbou se toto trochu vychýlilo.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…