Je válka na spadnutí? Na Primě promluví ministr Stropnický

23.11.2014 6:29 | Zprávy

V nedělní Partii televize Prima k jednomu stolu zasednou ministr obrany Martin Stropnický (ANO) a člen sněmovního výboru pro obranu Marek Ženíšek (TOP 09). Přiblížili jsme se dalšímu kolu studené války? Nedostane kvůli tomu české Ministerstvo obrany více peněz?

Je válka na spadnutí? Na Primě promluví ministr Stropnický
Foto: Daniela Černá
Popisek: Ministr obrany Martin Stropnický

České republika se zavázala postupně navyšovat své výdaje na obranu, a to až na úroveň 1,4 % HDP. Při vstupu do NATO jsme se ale zavázali k 2 procentům. Není tedy vzhledem k nekončící rusko-ukrajinské krizi na čase přehodnotit tento závazek? Naše vojáky budeme možná potřebovat víc, než si teď myslíme. Tato slovní spojení příznačná pro TOP 09 by mohl použít např. místopředseda strany Marek Ženíšek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VIDEO se šíří: Kokain, nebo kapesníček? Novináři vpadli do kabiny, Macron cosi schoval

20:30 VIDEO se šíří: Kokain, nebo kapesníček? Novináři vpadli do kabiny, Macron cosi schoval

Na sociálních sítích se šíří video lídrů Francie, Německa a Velké Británie, které vzbudilo spekulace…