Jednání o nové pražské koalici se komplikují. Hudeček a spol. začali couvat

13. 1. 2016 14:24

Praha má další problém. Trojice nezávislých zastupitelů, Tomáš Hudeček, Eva Vorlíčková a Milan Růžička, se rozhodla ukončit vyjednávání o nové koalici. Informuje o tom server Aktuálně.cz.

Jednání o nové pražské koalici se komplikují. Hudeček a spol. začali couvat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Hudeček

„My, členové klubu Nezávislí, odmítáme pokračovat v dalším vytváření dojmu vyjednávání o nové pražské koalici, neférovém jednání vůči voličům a vůči klubům Pirátů a Straně zelených,“ uvedli zastupitelé ve svém prohlášení. 

Trojice nezávislých zastupitelů je podle prohlášení připravena podpořit výměnu primátorky Adriany Krnáčové i obměnu dalších radních. „Ne však výměnou za to, že se z nefunkční troj- až pětikoalice o původní většině jednoho hlasu stane jiná nefunkční pěti- až sedmikoalice o většině dvou či tří hlasů,“ uvedli. 

Pro TOP 09 je to překvapení. Jiří Nouza pro server Aktuálně.cz uvedl, že se musí kolegů zeptat na důvody, proč tak učinili. Jak se bude pokračovat, zatím neví. Není však prý vyloučeno, že osloví ČSSD, aby se k projektu nové koalice přidala.

Původní text ZDE.

Hudečkovu jednání nerozumí však ani Piráti v čele s Jakubem Michálkem. „Musíme se poradit, jak z té šlamastyky ven. Bude to velmi náročné,“ uvedl.

Nově vznikající menšinová koalice TOP 09, Trojkoalice a Pirátů podporovaná ODS totiž má již jen pouhých 32 hlasů. Pražské zastupitelstvo má 65 členů.

Rada hlavního města se rozpadla v loňském říjnu, tvoří ji členové bývalé koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice. Z původních 11 členů jich zde zasedá pouhých sedm. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČT zažila šok: Fanoušek Le Penové roztrhl v přímém přenosu papír z EU

22:17 ČT zažila šok: Fanoušek Le Penové roztrhl v přímém přenosu papír z EU

Jedním z hostů francouzského televizního speciálu České televize byl také podporovatel Marine Le Pen…