Kauza „silvestrovské útoky imigrantů“ byla inscenovaná a zaplacená, myslí si Lukáš Jelínek. Je to prý příliš okaté...

8. 1. 2016 7:58

Jako zorganizovaná a zaplacená s jasným cílem působí kauza hromadných sexuálních útoků převážně syrských přistěhovalců na ženy, ke kterým došlo v několika německých, švýcarských a rakouských městech, na politologa Lukáše Jelínka. Jelínek se s touto svou domněnkou svěřil na svém facebookovém profilu.

Kauza „silvestrovské útoky imigrantů“ byla inscenovaná a zaplacená, myslí si Lukáš Jelínek. Je to prý příliš okaté...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lukáš Jelínek

„Trochu to na mě působí jako zorganizované, zinscenované, zaplacené s jasným cílem. Už jen proto, že k tomu došlo hned v několika městech,“ napsal Jelínek. Přiznal ale, že je to jen hypotéza, protože důkaz pro toto tvrzení nemá.

V Kolíně nad Rýnem a v Hamburku o poslední noci loňského roku velké skupiny mužů sexuálně napadaly a okrádaly ženy; podle svědků to byli muži arabského a afrického vzhledu. Policisté zasahující na silvestra v Kolíně nad Rýnem řekli deníku Die Welt, že velká část útočníků byli noví syrští žadatelé o azyl.

Podle později zveřejněných informací k podobným hromadným sexuálním útokům na ženy došlo také v rakouském Innsbrucku a ve švýcarském Zurichu.

Většina předvedených byli Syřané

Kolínská policie podle Die Welt kontrolovala o silvestrovské noci asi 100 mužů, kteří se podíleli na sexuálních napadeních. Část z nich policisté předvedli na služebnu a krátkodobě umístili do vazby. „Jen malá část z nich byli Severoafričané, většina kontrolovaných byli Syřané,“ řekl listu jeden ze zasahujících policistů. „Většinou to byli žadatelé o azyl, kteří nedávno přicestovali. Předložili dokumenty, které se vydávají při podání žádosti o azyl,“ doplnil.

Vedení kolínské policie podle informací deníku zamlčuje informace o původu podezřelých i o okolnostech silvestrovského zásahu. Policejní prezident porýnského velkoměsta Wolfgang Albers dosud uváděl, že policisté totožnost podezřelých neznají a že v souvislosti s incidentem nebyl nikdo zadržen.

V první řadě nešlo o okradení, ale o sexuální pobavení

Die Welt také odmítl hypotézu vedení policie, že sexuální útoky sloužily jen k odvedení pozornosti od zlodějů. Podle zasahujících policistů mužům nešlo v první řadě o to, aby své oběti okradli. Hlavním motivem činu prý bylo „sexuální pobavení“, jak vypověděli ti z podezřelých, které policie zadržela.

„Kdo si myslí, že se u nás může stavět nad zákony, musí být potrestán, a to bez ohledu na to, odkud pochází,“ prohlásil v reakci na incident německý ministr spravedlnosti Heiko Maas. Připomněl, že žadatelé o azyl mohou být před ukončením azylového řízení okamžitě vypovězeni, pokud budou odsouzeni přinejmenším k jednomu roku vězení nepodmíněně. „Tato trestní sazba je při sexuálních útocích klidně možná,“ řekl ministr.

Celý text příspěvku politologa Lukáše Jelínka na jeho facebookovém profilu:

Trochu to na mě působí jako zorganizované, zinscenované, zaplacené s jasným cílem. Už jen proto, že k tomu došlo hned v několika městech. Ale je to jen hypotéza, důkaz nemám.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Místopředsedkyně TOP 09 se před kamerou PL důrazně vyhranila proti počinu Dominika Feriho. Prý je ale ještě mladý

20:40 VIDEO Místopředsedkyně TOP 09 se před kamerou PL důrazně vyhranila proti počinu Dominika Feriho. Prý je ale ještě mladý

HORKÉ TÉMA Hostem pořadu TV ParlamentníListy.cz Horké téma byla místopředsedkyně TOP 09 Jitka Chalán…