Kdo má peníze, tomu musí zůstat právo na nadstandard, žádá Kalousek. Kdyby vznikl pravicový blok proti Babišovi, mohl prý vyhrát volby

07.10.2017 10:18 | Zprávy
autor: vef

Šéf TOP 09 Miroslav Kalousek v rozhovoru pro server iDnes.cz uvedl, že je nutné ponechat právo těm, kteří na to mají peníze, aby si mohli koupit nadstandard, tedy lepší službu. I z toho důvodu by jeho strana chtěla znovu prosadit další poplatky ve zdravotnictví a školné na vysokých školách.

Kdo má peníze, tomu musí zůstat právo na nadstandard, žádá Kalousek. Kdyby vznikl pravicový blok proti Babišovi, mohl prý vyhrát volby
Foto: TV Prima
Popisek: Miroslav Kalousek

Kalousek, jenž je podle Centra pro výzkum veřejného mínění považován za nejméně důvěryhodného politika, si s žebříčky popularity příliš hlavu neláme. „Kdo stál v jejich čele, většinou skončil špatně. Samozřejmě, že ten, kdo je v politice krátkou dobu a nic neříká, nikomu nevadí. Člověk, který je v politice déle a poměrně jasně formuluje věci, se kterými nemusí každý souhlasit, sbírá body nepopularity,“ sdělil s tím, že lidé ho nemusí milovat, ale nemohou mu také upřít kompetenci a energii v práci. 

I přes skeptické průzkumy pak sám nepochybuje o tom, že strana získá ve volbách do Poslanecké sněmovny dvouciferný výsledek. Kalouska, jak tvrdí, dodnes mrzí, že před volbami však nevznikl blok demokratických středopravých stran. „Kolegové si neviděli dál než na špičku vlastního nosu. Věřím, že ten blok by stál dnes v čele pelotonu preferencí a že by volby vyhrál,“ sdělil Kalousek. 

Původní text ZDE.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…