Kocourka už policie neobviní za schovávání 16 milionů

25.09.2013 17:02 | Zprávy
autor: vfe, čtk

Policie znovu neobviní bývalého ministra průmyslu a obchodu za ODS Martina Kocourka a jeho matku z poškození věřitele kvůli zatajení 16 milionů při politikově rozvodu. Případ policie odložila. Rozhodnutí je zatím nepravomocné, přezkoumávat ho bude ještě státní zástupce, řekl ve středu ČTK policejní mluvčí Zdeněk Chalupa. Protikorupční policie se v minulosti zajímala také o to, zda Kocourkovy miliony nepocházely z trestné činnosti, detektivové však kauzu začátkem září odložili.

Kocourka už policie neobviní za schovávání 16 milionů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kocourek

"Policejní komisař vydal usnesení o odložení věci s tím, že rozhodnutí je nepravomocné. Důvodem odložení je, že nebyl udělen souhlas k trestnímu stíhání poškozenou osobou," uvedl k aktuálnímu rozhodnutí policistů Chalupa.

Tvrdil jsem to celou dobu, je to civilně-právní záležitost, řekl Kocourkův advokát

Kocourka a jeho matku obvinili policisté z Prahy-západ loni v květnu z poškození věřitele, letos v květnu ale Krajské státní zastupitelství v Praze stíhání zrušilo. Žalobkyně Tamara Kaiserová případ policistům vrátila i kvůli ověření, zda nebylo nutné získat souhlas se stíháním Kocourka a jeho matky Jindřišky od Kocourkovy exmanželky Olgy.

Kocourkův advokát Petr Balcar ČTK řekl, že rozhodnutí zatím nemá k dispozici. "Já jsem celou dobu tvrdil, že je to civilně-právní záležitost. Proč by orgány činné v trestním řízení měly konat ve věcech rozvodových a jiných," uvedl advokát. Prý mu přijde nestandardní, že se policie začala o Kocourka zajímat sama bez podání jakéhokoli trestního oznámení. Domnívá se také, že někdejší ministr nebude žádat o odškodnění za trestní stíhání. "Zatím jsem však o tom s klientem nemluvil," podotkl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…