Komunismus je demokratičtější než kapitalismus, uzemnila Semelová Drtinovou

5. 7. 2017 9:42

Komunistická poslankyně Marta Semelová, jež povede pražskou kandidátku do podzimních parlamentních voleb, se vymezila proti kapitalismu. Podle jejích slov není demokratický. Uvedla to v rozhovoru pro DVTV.cz.

Komunismus je demokratičtější než kapitalismus, uzemnila Semelová Drtinovou
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Marta Semelová

Semelová je známá svými leckdy kontroverzními výroky, ať již například bagatelizací politických procesů s Miladou Horákovou, či oslavami komunistického prezidenta Klementa Gottwalda. Nyní se zase vyhranila vůči kapitalismu.

Podle jejích slov totiž současný kapitalistický režim, kde jde především o zisk, změnil spoustu věcí k horšímu. Jak podotkla, řada lidí je bez práce i střechy nad hlavou a nemají ani na základní sociální potřeby. Život před rokem 1989 tak považuje za lepší a spravedlivější. 

Původní text ZDE

„Já si myslím, že ‚demokracie‘ a ‚komunismus‘ nejsou protiklady,“ zareagovala Semelová, když se jí moderátorka Daniela Drtinová zeptala, zda by vyměnila současný režim za komunistický. Zároveň se zeptala, jak může být kapitalistický režim, za kterým je spousta válek a spousta zabíjení, demokratickým režimem. V té souvislosti také pohovořila o znárodňování klíčových firem, progresivním zdanění, církevních restitucích. 

Sama by se také přikláněla k vystoupení České republiky z NATO. „Naši vojáci by měli bránit Českou republiku, ne hájit cizí zájmy v zahraničních misích,“ podotkla s tím, že místo Aliance by stačily dohody o kolektivní bezpečnosti mezi jednotlivými státy. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

17:55 Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

Údajně není pravda, že by sociální demokraté na svém jednání ústředního výkonného výboru v Hradci Kr…