Komunismus je demokratičtější než kapitalismus, uzemnila Semelová Drtinovou

5. 7. 2017 9:42

Komunistická poslankyně Marta Semelová, jež povede pražskou kandidátku do podzimních parlamentních voleb, se vymezila proti kapitalismu. Podle jejích slov není demokratický. Uvedla to v rozhovoru pro DVTV.cz.

Komunismus je demokratičtější než kapitalismus, uzemnila Semelová Drtinovou
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Marta Semelová

Semelová je známá svými leckdy kontroverzními výroky, ať již například bagatelizací politických procesů s Miladou Horákovou, či oslavami komunistického prezidenta Klementa Gottwalda. Nyní se zase vyhranila vůči kapitalismu.

Podle jejích slov totiž současný kapitalistický režim, kde jde především o zisk, změnil spoustu věcí k horšímu. Jak podotkla, řada lidí je bez práce i střechy nad hlavou a nemají ani na základní sociální potřeby. Život před rokem 1989 tak považuje za lepší a spravedlivější. 

Původní text ZDE

„Já si myslím, že ‚demokracie‘ a ‚komunismus‘ nejsou protiklady,“ zareagovala Semelová, když se jí moderátorka Daniela Drtinová zeptala, zda by vyměnila současný režim za komunistický. Zároveň se zeptala, jak může být kapitalistický režim, za kterým je spousta válek a spousta zabíjení, demokratickým režimem. V té souvislosti také pohovořila o znárodňování klíčových firem, progresivním zdanění, církevních restitucích. 

Sama by se také přikláněla k vystoupení České republiky z NATO. „Naši vojáci by měli bránit Českou republiku, ne hájit cizí zájmy v zahraničních misích,“ podotkla s tím, že místo Aliance by stačily dohody o kolektivní bezpečnosti mezi jednotlivými státy. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 334 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

"Volte Drahoše. Já ho nevolím, já to tu mám v rámci brigády". Humorný moment kampaně, není jediný

14:24 "Volte Drahoše. Já ho nevolím, já to tu mám v rámci brigády". Humorný moment kampaně, není jediný

Akce před prezidentskými volbami, většinou spojené se sběrem podpisů, jsou v plném proudu. Nejvíce j…