Kontroverzní budoucí ministr Herman čelí tvrdé kritice i trestnímu oznámení

29. 12. 2013 22:30

Jedním z nejkontroverznějších budoucích ministrů bude zřejmě Daniel Herman, který má vest resort kultury. Hned několik osobností se k němu vyjadřuje kriticky, a navíc je na něj podáno trestní oznámení.

Kontroverzní budoucí ministr Herman čelí tvrdé kritice i trestnímu oznámení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

Ke kritikům se přidává například Michal Kraus, bývalý poslanec za ČSSD. Podle něj má Daniel Herman velice kontroverzní náklonnost nejen k sudetským Němcům, ale i k islamistické teroristické organizaci Lidoví Mudžahedíni.

Podobně hovoří i politolog Daniel Solis. "Skupina, se kterou Herman udržuje zjevně velmi úzké vztahy, operuje totiž v současné době, podle některých zdrojů, mezi ozbrojeným islamistickými teroristickými buňkami v Sýrii. Nelze si naivně myslet, že se organizace (MEK) odvrátila od terorismu, jak se veřejnosti, v reakci na veřejná varování, snaží Herman namluvit,“ píše v otevřeném dopise.

„Není proto také překvapivé, že se ještě relativně nedávno Herman pokoušel získat podporu pro, určitými neokonzervativními kruhy vehementně propagovaný, zvažovaný spojenecký vojenský úder na Sýrii, který by stejně, jako tomu bylo v případě Libye, umožnil islamistickým teroristům, napojeným na mezinárodní teroristickou organizaci Al-Káida, uchvátit moc v zemi," dodává expert na zahraniční vztahy.

Připojuje se i Kraus. Ministerstvo kultury je podle něj institut, který by měl pečovat nejen o kulturní odkaz a kulturní hodnoty ČR, ale také rozvíjet a zvyšovat kulturní a morální úroveň národa, zejména těch nejmladších. Představa, že by měl právě tu nejduchovnější část agendy vlády zabezpečovat notorický válečný štváč, je vskutku alarmující, dodává.

Na Daniela Hermana je navíc podané i trestní oznámení, a to od Michala Uhla, člena Rady ÚSTR, spolu s dalšími dvěma radními. Podezřívají ho z porušení povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci úřední osoby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Analytik předkládá zcela jiné informace o „strašlivé hrozbě“ z KLDR, než vám prý ukáže například ČT

20:30 Analytik předkládá zcela jiné informace o „strašlivé hrozbě“ z KLDR, než vám prý ukáže například ČT

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA „Severní Korea je obecně považována za zločinecký stát, aspoň na zák…