Lidovci se zasekli, takže Okamura vyložil karty pro podporu vlády

19. 12. 2013 9:36

Veřejnost zajímá, zda Úsvit podpoří vznikající vládu ČSSD, ANO a lidovců. Okamura v krátkém prohlášení napsal, že jeho hnutí trvá na svých předchozích vyjádřeních. Podpoří prý pouze tu vládu, která podpoří přijetí zákona o obecném závazném referendu. Svým voličům dále vzkazuje, že hnutí plní své sliby dané voličům.

Lidovci se zasekli, takže Okamura vyložil karty pro podporu vlády
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

ParlamentníListy.cz mají k dispozici vyjádření šéfa hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamury. Veřejnost totiž zajímá, jak se hnutí staví k podpoře vznikající vlády sestavené z ČSSD, ANO a lidovců. Tomio Okamura informuje, že zatím nebyli oficiálně nikým osloveni. To znamená, že je zatím o podporu nikdo nežádal.

To se může jistě brzy změnit. Tomio Okamura proto připomíná priority svého hnutí, kterými podmiňuje případnou podporu vládě. „Podpoříme vládu, aniž do ní otevřeně vstoupíme, která podpoří přijetí zákona o obecném závazném referendu, jehož realizace nebude omezena procenty hlasujících a počet podpisů občanů pod zákonodárnou iniciativu nebude vyšší než 100 tisíc,“ napsal Okamura.

V závěru krátkého prohlášení Tomio Okamura ubezpečuje veřejnost a své voliče, že ze svých slibů neustupuje. „Našim voličům jsme slíbili mj., že budeme prosazovat přímou demokracii a že v tomto volebním období nebudeme obsazovat žádné posty ve vládě. Sliby se mají plnit,“ uzavírá Tomio Okamura.

Co napsal Tomio Okamura:

Dobrý den,
na základě Vašich opakovaných dotazů nám dovolte uvést, že stanovisko ohledně potencionální podpory vlády je stále stejné:
1) nikdo nás oficiálně neoslovil
2) podpoříme vládu, aniž do ní otevřeně vstoupíme, která podpoří přijetí zákona o obecném závazném referendu, jehož realizace nebude omezena procenty hlasujících a počet podpisů občanů pod zákonodárnou iniciativu nebude vyšší než 100 tis.
3) nechceme žádné ministerstvo - našim voličům jsme slíbili mj., že budeme prosazovat přímou demokracii a že v tomto volebním období nebudeme obsazovat žádné posty ve vládě
Sliby se mají plnit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

21:58 Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

V pondělním pořadu Pražská kavárna přivítal moderátor a mediální analytik Petr Žantovský tiskového m…