Petr Mach ukázal svůj zadek radosti a bratrství. A vše pokračuje

03.07.2014 4:46 | Zprávy

Europoslanec Petr Mach se ani nestačil ohřát v Evropském parlamentu (EP) a už vzbudil rozruch. Na prvním zasedání EP se totiž hrála neoficiální evropská hymna, jenže Mach se při tom otočil zády k orchestru. Sice nebyl sám, kdo se takto zachoval, přesto jeho nová kolegyně Kateřina Konečná říká: „Já to od něj považuji za hloupé gesto.“ „Óda na radost je jen neoficiální hymna. Navíc se mi nelíbí, když se lidé chovají stádovitě,“ odmítá ale odsudky Mach.

Petr Mach ukázal svůj zadek radosti a bratrství. A vše pokračuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Svobodných Petr Mach

Nový europoslanec Petr Mach tedy umí na sebe upoutat! Sotva dosedl na svou židli v Evropském parlamentu, už se na jeho hlavu sypou negativní odsudky za to, jak se zachoval při prvním zasedání EP v úterý. Mach, který sice v europarlamentu patří mezi euroskeptiky, stejně jako dalších 23 Britů se svým předsedou strany nezávislosti UKIP Nigelem Faragem, se totiž na tomto zasedání otočil zády k orchestru ve chvíli, když hrál neoficiální evropskou hymnu Ódu na radost. Většina poslanců v tu chvíli totiž povstala, ovšem nikoliv už zmiňovaní europoslanci z UKIP, které v tomto gestu následoval právě Mach. Dokonce prý při Beethovenově skladbě si někteří z nich sedli na pultíky před svými křesly.

„Neuznáváme a nerespektujeme vlajku ani hymnu EU. Obě jsou symboly našeho nevolnictví v politické unii, kterou britský lid odmítá,“ vysvětlil později překvapeným novinářům tajemník UKIP v europarlamentu Paul Nuttall.

Europoslankyně za liberální demokraty Catherine Bearderová okamžitě na to ale reagovala prohlášením, že byla chováním europoslanců z UKIP zděšena. Podle ní jim chybí úcta.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tajemný Zeman: Přečtěte si pravdu o „jednom řediteli tajné služby“

11:25 Tajemný Zeman: Přečtěte si pravdu o „jednom řediteli tajné služby“

Bývalý prezident Miloš Zeman s nakladatelstvím Olympia připravil reedici knihy Jak jsem se (ne)mýlil…