Maily uniklé od Sobotky jsou nejspíš pravé. Přiznali je všichni oslovení. Tedy kromě Oty Novotného...

6. 1. 2016 15:32

Maily ze schránky premiéra Bohuslava Sobotky, které od úterka, kdy je zveřejnil web White Media, kolují internetem, jsou podle všeho skutečné a nefalšované. Redaktoři českých médií od zveřejnění obvolávají jejich pisatele, kteří autenticitu svých mailů potvrzují. Vyjadřovat se nechtěl pouze Oto Novotný, premiérův poradce, který byl zveřejněním korespondence postižen nejvíce.

Maily uniklé od Sobotky jsou nejspíš pravé. Přiznali je všichni oslovení. Tedy kromě Oty Novotného...
Foto: Radim Panenka
Popisek: Bohuslav Sobotka v USA

Redaktor týdeníku Respekt Ondřej Kundra uvedl, že přinejmenším část e-mailů, které byly ze Sobotkovy schránky zveřejněny, je autentická. Respektu měl pravost mailů, odeslaných premiérovi, potvrdit například poslanec ČSSD Antonín Seďa. A rovněž Šimon Pánek, šéf organizace Člověk v tísni, který si dopisoval s premiérovi blízkým advokátem Radkem Pokorným.

Oto Novotný, Sobotkův blízký poradce, od kterého pochází největší část mailů, se nechtěl vyjadřovat. „Fakt nemůžu nic říct. Vše je ve stádiu šetření,“ uvedl s tím, že únikem mailů se zabývá policie. Právě Novotného přitom únik postihl nejvíce, na webu organizace White-media lze najít i jeho korespondenci s jinými lidmi, včetně osobních intimností.

Pravost zveřejněných e-mailů potvrdili i další lidé. Lidové noviny uvedly, že jejich redaktorům potvrdili pravost všichni oslovení pisatelé. Včetně Pavla Švagra který jako předseda Správy státních hmotných rezerv byl zároveň Sobotkovým osobním poradcem pro záležitosti dopravy. Proto komentoval například nově nastupujícího ministra Dana Ťoka a jeho hodnocení nebylo příliš vybíravé. Rovněž předseda havířovské buňky ČSSD David Sedláček potvrdil serveru Echo24.cz pravost mailu, ve kterém si předsedovi strany stěžoval na poměry ve své organizaci.

Sám Bohuslav Sobotka vzkázal, že se jedná o útok na jeho politiku ze strany rasistických extremistů, a že se rozhodně nenechá zastrašit.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

21:40 Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller s odkazem na výsledek voleb a také knihu Andr…