Merkelová prorokuje válku v Evropě

3. 11. 2015 13:11

Německá kancléřka Angela Merkelová varuje, že pokud budou státy Evropské unie pokračovat v uzavírání a oplocování hranic, může dojít k ozbrojenému konfliktu. Tentokrát již však přímo v Evropě, přesněji na Balkáně. Informuje web The Local.de.

Merkelová prorokuje válku v Evropě

Anketa

Jste ochotni u sebe ubytovat uprchlíka?

2%
98%
hlasovalo: 22131 lidí

Kancléřka Angela Merkelová se vyjádřila na pondělní konferenci v jihoněmeckém Darmstadtu, že pokud Německo zavře hranice s Rakouskem, mohlo by dojít až k vojenskému konfliktu na evropském území.

Podle Merkelové bude mít plot, který Maďaři postavili na hranicích se Srbskem, vážnou dohru mezi balkánskými zeměmi. „Nechci, aby došlo k vojenskému konfliktu, když není zapotřebí,“ uvedla Merkelová a dodala, že nechce prorokovat zkázu, násilí však může eskalovat velmi rychle.

Uvedla, že právě vzrůstající napětí mezi jednotlivými balkánskými zeměmi stálo za jejím nedávným svoláním konference, jejíž účelem mělo být projednání uprchlických stezek v regionu. Nebezpečí podle ní tkví v tom, že pokud Německo zavře hranice, tyto země jej budou následovat.

Celý text zde.

Kancléřka dodala, že právě na Německo, jakožto největší zemi Evropské unie, dopadá hlavní zodpovědnost za nalezení řešení, „které spíše podpoří solidaritu než další nejednotnost“.

„Jsem si celkem jistá, že toho můžeme dosáhnout,“ sdělila Merkelová v průběhu konference.

Ve čtvrtek by se měla sejít s lídry koalice, Sigmarem Gabrielem a Horstem Seehoferem, k projednání vytvoření tranzitních zón pro uprchlíky podél německých hranic.

Šéf Sociálně demokratické strany, Sigmar Gabriel, tento návrh, podle kterého budou žadatelé o azyl zpracováni dříve, než překročí hranice, doposud odmítal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane redaktore, teď jste řekl prázdnou floskuli. Prezident Zeman opět po letech rozebral rozhlasáka, kterého kdysi složil anglickým slovíčkem

18:02 Pane redaktore, teď jste řekl prázdnou floskuli. Prezident Zeman opět po letech rozebral rozhlasáka, kterého kdysi složil anglickým slovíčkem

Exkluzivním hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl po dlouhé době prezident Miloš Ze…