Miloš Zeman nakopl na rozloučenou Jiřího Dienstbiera. Pak vtipkoval o tlačence, jitrnicích a Ivaně Trumpové

23.11.2016 19:52 | Zprávy
autor: Radim Panenka

REPORTÁŽ Třináctitisícová Krupka na severu Čech byla poslední zastávkou během prvního dne návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Ústeckém kraji. S občany prezident debatoval o Donaldu Trumpovi, zálibě jeho exmaželky v tlačence, ale řeč byla také o korupci, nepřizpůsobivých či praktikách obchodních řetězců.

Miloš Zeman nakopl na rozloučenou Jiřího Dienstbiera. Pak vtipkoval o tlačence, jitrnicích a Ivaně Trumpové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

„Už na krajském zastupitelstvu jsem uvedl, že dnes řeknu poprvé něco, co jsem ještě nikdy neřekl. A to nejen dnes, ale během uplynulých tří let, kdy jsem sem pravidelně každý rok jezdil. Říkám panu hejtmanovi, že nejošklivější krajské město, které jsem poznal, je Ústí nad Labem, protože člověk má mluvit pravdu, i když je nepříjemná. Dnes jsem říkal, na základě svých minulých zkušeností, že nejkrásnější město Ústeckého kraje je Krupka,“ řekl plnému náměstí v úvodu Zeman a sklidil bouřlivý potlesk.

Do zhruba třináctitisícového města v severních Čechách dorazil český prezidet ve středu navečer. Nejprve se setkal s městskými zastupiteli a poté vystoupil na pódiu před občany. Ti zaplnili celý přilehlý prostor a s hlavou státu asi hodinu debatovali.

„To nejhorší, co se politikovi může stát, je být zamilovaný do svých vlastních názorů a myslet si, že nic rozumnějšího na světě není,“ uvedl prezident během úvodní řeči, když zdůraznil, že si s lidmi přijel popovídat, a ne jim kázat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Sebedestrukce Evropy

Souhlasím s vámi, že se Evropa ničí sama, ale co je podle vás tou hlavní příčinou? Je to migrace?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pozdě, ale přece: V Bundestagu padla pravda o očkování

20:05 Pozdě, ale přece: V Bundestagu padla pravda o očkování

RED PILL @ TOMÁŠ ZÍTKO „Nikdy nebylo cílem zabránit přenosu infekce,“ zaznělo v Bundestagu. „Je to n…