Ministryně Marksová má možná velký problém

18. 12. 2014 8:26

Ministryni práce Michaele Marksové Tominové se věnuje na svých stránkách domácího zpravodajství dnešní MF DNES. Shrnuje fakta o možném úplatku od jejího náměstka Jana Marka odstupujícímu náměstkovi úřadu Josefu Stříteckému i její předchozí působení ve firmě, která musí vrátit z dotací 23 milionů korun.

Ministryně Marksová má možná velký problém
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michaela Marksová

Marksová má však stále podporu premiéra Bohuslava Sobotky. Je to také jeho kandidátka na místopředsedkyni strany. Podle deníku Sobotka překousl střet zájmů při zvolení Marksové Tominové do čela rezortu, a sice to, že dříve seděla ve správní radě společnosti MMS, která dluží státu 27,5 miliardy korun a vyšetřuje ji policie kvůli zneužití dotací. Marksová se brání, že její funkce ve správní radě byla pouze formální a v den nástupu na post ministryně na ni rezignovala.

Autoři článku se dále věnují personálním čistkám, kterými se “proslavila” po svém nástupu do funce ministryně. Odvolala i vysoce respektovanou ředitelku úřadu práce Marii Bílkovou. K politice Marksové se zatím straničtí kolegové nechtějí vyjadřovat. Jediný, kdo  pormluvil, byl Jaroslav Zavadil (nestraník za ČSSD), který je předsedou sněmovního Výboru pro sociální politiku. „To odvolání mě překvapilo, já bych to neudělal, ale paní ministryně je zodpovědná za personálie,” okomentoval vyhození Bílkové Zavadil.

List dále spekuluje o možnosti vypořádávání osobních sporů mezi Marksovou a Bílkovou. Bílková totiž v době, kdy ve správní radě společnosti MMS seděla ještě nynější ministryně,  nechala udělat hluboký firemní audit, který vyústil trestním oznámením a žádostí o vrácení 23 milionů korun na dotacích. Další 3,6 milionu korun dluží firma České správě sociálního zabezečení  a dalších 37 milionů firmám, zaměstnancům a zdravotním pojišťovnám. Kam peníze z dotací plynuly, není zatím známé.


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: bra

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Pospíšil lamentoval před studenty: Co provádějí odpůrci EU u nás, to nemá obdoby. Pak chválil, jak informuje z Bruselu Bohumil Vostal

21:29 Jiří Pospíšil lamentoval před studenty: Co provádějí odpůrci EU u nás, to nemá obdoby. Pak chválil, jak informuje z Bruselu Bohumil Vostal

REPORTÁŽ Británie úpící pod Brexitem a neskonalý český euroskepticismus, který v Unii nemá obdoby. M…