Mnichovská dohoda. Řekové se zlobí na dohodu Rakouska a Balkánu

26. 2. 2016 22:22

Rakousko a státy na balkánské trase se dnes dohodly, že budou denně pouštět jen 500 migrantů. I o tom byla řeč v dnešním pořadu Události, komentáře na ČT24.

Mnichovská dohoda. Řekové se zlobí na dohodu Rakouska a Balkánu
Foto: Peter Števkov
Popisek: Imigranti ve stanici Keléti

„Řecko to vnímá jako velkou nespravedlnost,“ uvedl k tomu host pořadu, politolog Thomas Kulidakis. Řekové současnou dohodu označují jako Mnichovskou dohodu, neboť jejich země nebyla k jednání přizvána. „O nás bez nás,“ konstatuje politolog. 

„Po Řecích se chtělo, aby zprovoznili hotspoty a lépe registrovali migraci. A jim se skutečně podařilo otevřít čtyři z pěti hotspotů,“ dodal Kulidakis. Podle něj je velmi jednoduché Řeky kritizovat za to, že neplní povinnosti, ale důležité je také říct v čem.

„Pokud solidaritu někdo přijímá, má ji také dávat,“ řekl také k omezování evropských fondů. „Důvěra mezi státy je neustále likvidována jednostrannými kroky,“ doplnil Kulidakis s tím, že jsme stále ale v jedné Unii a podle toho bychom se také měli chovat. „V případě, že by Evropská unie fungovala, nezpůsobil by milion uprchlíků žádný problém,“ podotkl.

„Řešením je stanovit mechanismus, jak by mohli uprchlíci o azyl žádat legálně. Zároveň by se také mělo pomoci zemím, které jsou migrační krizí nejvíce zatíženy,“ nastínil řešení Kulidakis.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sobotka se držel funkce jak jistý materiál košile. Prezident Zeman potvrdil jmenování Babiše premiérem, podpořil Okamuru a „odpuzujícího“ Kalouska vyzval k odstoupení

16:26 Sobotka se držel funkce jak jistý materiál košile. Prezident Zeman potvrdil jmenování Babiše premiérem, podpořil Okamuru a „odpuzujícího“ Kalouska vyzval k odstoupení

Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro server Blesk.cz v Lánech vyjádřil k výsledkům voleb. Moderá…