Německo: Zabil ji migrant, lidé ji chtěli uctít. Dopadlo to ošklivě

08.12.2016 9:51 | Zprávy
autor: pro

Tragický příběh znásilněné a zavražděné studentky Marie Ladenburgerové dále žije svým životem. Veřejnoprávní televize ARD horko těžko vysvětluje, proč o všem zpočátku neinformovala, a vražda rezonuje i mezi německými politiky i obyčejnými Němci.

Německo: Zabil ji migrant, lidé ji chtěli uctít. Dopadlo to ošklivě
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Uprchlíci tvoří fronty na autobusy

„Veřejnoprávní televize ARD se snažila celou záležitost zamlčet, ale na internetu se to naštěstí nepodařilo. Lidé jsou rozhořčeni a dávají své postoje veřejně najevo. Členové pobočky AfD ve Freiburgu zorganizovali protestní shromáždění, na kterém uctili památku zavražděné studentky, a vedle toho také protestovali proti přistěhovalecké politice kancléřky Angely Merkelové,“ uvádí server Blasting News s tím, že na náměstí Münsterplatz dorazilo asi třicet lidí.

Proti několika málo desítkám účastníků poklidného shromáždění se však postavilo asi 300 členů levicového extremistického hnutí Antifa. „Odkud se tito radikálové vzali? To neměli v nedělním mrazivém počasí nic lepšího na práci než narušovat shromáždění za oběť znásilnění a vraždy? Pokud někdo pracuje 40 hodin týdně či studuje, tak přece nemá chuť jít v neděli útočit na účastníky pokojné demonstrace jenom proto, že nesdílí jejich politické postoje,“ míní server.

Celý text v němčině najdete ZDE.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Obrana

Pořád se mluví jen o navyšování výdajů na obranu. Ale jak hodláte řešit problém, že chybí lidi? A je nebo podle vás zárukou naší bezpečnosti naše členství v NATO? Já se obávám, že kdyby bylo nejhůř, tak nás jeho hlavní strůjce USA nechá na holičkách.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šikana a Dozimetr. Rozsudek ve prospěch Dobiášové bourá pohádku o ČT

8:36 Šikana a Dozimetr. Rozsudek ve prospěch Dobiášové bourá pohádku o ČT

Krajský soud v Praze definitivně zamítl žalobu Marka Wollnera proti Markétě Dobiášové, čímž zřejmě k…