Novinářka Rakušanová znovu promlouvá: Německá společnost je rozumná, i když...

7. 1. 2016 22:24

Novinářka Lída Rakušanová ve čtvrtečních Událostech, komentářích České televize přiblížila, jak se Německo vyrovnává se silvestrovskou kauzou obtěžování žen. U našeho souseda prý poněkud zaspali ve vedení jedné debaty. Ke cti však Němcům slouží, že odmítají uvalovat na jakoukoli skupinu obyvatel princip kolektivní viny.

Novinářka Rakušanová znovu promlouvá: Německá společnost je rozumná, i když...
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

Muslimové žijí v Německu vlastně už desítky let, ale o jedné věci se delší dobu mlčelo. „Ukazuje se, že se jejich integrace daří jen s velkými potížemi,“ poznamenala hned v úvodu dáma. Podle ní sice nelze házet všechny muslimy do jednoho pytle, ale také není možné přehlížet to, co se děje. Na obranu novinářů poznamenala, že média musejí ověřovat informace u různých zdrojů, bez ověření není možné informace vypouštět. Do médií sice napadené ženy volaly, ale novináři to zřejmě brali jako izolované případy. „Ta německá média bych za to až tak neodsuzovala,“ doplnila Rakušanová.

V Německu je třeba vést debatu o chápání mužnosti u muslimských mužů, neboť toto chápání představuje problém. Rakušanová v této souvislosti ocenila jednu věc. „Německá společnost je rozumná v tom, že si uvědomuje nepřípustnost uplatňování kolektivní viny,“ pokračovala v popisu situace. V Německu jsou si lidé vědomi toho, že do země přicházejí uprchlíci, kterým hrozí smrt nebo hlad, proto nezavírají dveře na petlici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak my vás tu tedy necháme, řekly německé úřady Iráčanovi, který měl být deportován. A potom spáchal strašný zločin

20:09 Tak my vás tu tedy necháme, řekly německé úřady Iráčanovi, který měl být deportován. A potom spáchal strašný zločin

Včera proběhlo v německém Lipsku poslední soudní stání v případu iráckého žadatele o azyl, který byl…