Noviny upozornily na způsob, jak se nepoctiví policisté mohou vyhnout vězení

28.03.2014 8:03 | Zprávy
autor: vam

Policisté, kteří se dopustili trestného činu, se mohou vyhnout soudu a následnému odsouzení. Stačí, když jsou za daný skutek od policie propuštěni. Upozornilo na to páteční Právo s tím, že takový postup vyplývá z evropské Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod a také z judikatury Nejvyššího soudu.

Noviny upozornily na způsob, jak se nepoctiví policisté mohou vyhnout vězení
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Petr Lessy

List zmiňuje případ policisty, který byl stíhán mimo jiné za krádež 18 tisíc korun a dvou notebooků, jehož trestní stíhání pražský městský soud pravomocně zastavil letos v lednu. To proto, že byl mezitím propuštěn z policejního sboru a za stejný skutek nemůže být potrestán dvakrát. Druhým deníkem zmíněným případem je příslušník BIS, který způsobil tajné službě škodu ve výši 104 tisíc korun. I jeho stíhání bylo zastaveno ze stejného důvodu - byl potrestán již tím, že byl od kontrarozvědky propuštěn. Oběma přitom hrozilo až pět let vězení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Chápu dobře, že jste prezidenta označil za monstrum?

A jestli jste přesvědčen, že je rozhodnutí ústavního soudu nezákonné, přiznám se, že já k němu mám také výhrady, ale nejsem právník a zajímá mě tak, co uděláte nebo co se dá dělat, když obecně s rozhodnutím ústavního soudu někdo nesouhlasí? Dá se vůbec odvolat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nebezpečí z Ukrajiny. Tak daleko Rajchl dosud nezašel

10:35 Nebezpečí z Ukrajiny. Tak daleko Rajchl dosud nezašel

„Ukrajina po skončení války pocítí křivdu. Ukrajinci si uvědomí, že Západ je do války zavlekl a nech…