Občanští demokraté chtějí mimořádnou schůzi Sněmovny k mýtnému

21.01.2016 13:38 | Zprávy
autor: vam, čtk

Opoziční ODS a TOP 09 dnes podaly návrh na svolání mimořádné schůze k tendru na provoz mýtného systému. Podle předsedy klubu ODS Zbyňka Stanjury vládní koalice ani po dvou letech nepohnula se soutěží na nového provozovatele mýtného systému ani o krok. Občanští demokraté to uvedli v tiskové zprávě. Předseda Sněmovny musí schůzi svolat do deseti dnů.

Občanští demokraté chtějí mimořádnou schůzi Sněmovny k mýtnému
Foto: Robert Sedmík
Popisek: Karel Feix, ředitel společnosti Kapsch

Desetiletá smlouva s dosavadním provozovatelem společností Kapsch vyprší na konci letošního roku. Ministerstvo dopravy nyní hledá nového provozovatele. Koncem minulého roku ministerstvo připustilo, že soutěž nestíhá a že bude nutné smlouvu s Kapschem bez soutěže prodloužit alespoň o rok a čtvrt.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…