Okupantům objektu známého jako Klinika vypnuli vodu. Víme, jak splachují

14. 3. 2017 9:00

Aktivisté z autonomního sociálního centra Klinika na Žižkově plánují na 9. dubna demonstraci. Vadí jim totiž, že jim stát vypnul vodu. V objektu by však podle nepravomocného rozsudku neměli již vůbec být. Píše o tom server Lidovky.cz. Na sociální síti se pak lidé z Kliniky vyjádřili k tomu, jak splachují.

Okupantům objektu známého jako Klinika vypnuli vodu. Víme, jak splachují
Foto: Hans Štembera
Popisek: Solidární pochod za zachování centra Klinika, kterému Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových odmítl prodloužit smlouvu

„Demonstrace má ukázat, že Klinika má podporu a že za fungováním toho projektu lidé stojí,“ míní jeden ze zakladatelů centra Arnošt Novák. Demonstrace se má uskutečnit v centru hlavního města, dokonce se uvažuje přímo o Václavském náměstí. Aktivisté by přitom měli budovu vyklidit, neboť ji vlastní Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), která by ji ráda opravila a přesunula tam své zaměstnance. Aktivisté však argumentují, že zázemí pro přednášky, koncerty a různé volnočasové aktivity má větší význam.

Původní text ZDE.

A samozřejmě je také rozlítilo, že přišli o vodu. „Nikdo se s námi o tom nebavil,“ uvedl Novák s tím, že vlastník pouze přes pracovníky vodáren sdělil, že si nepřeje, aby v budově bylo odběrové místo. „Neměli jsme žádné dluhy a platili jsme,“ tvrdí však Novák.

Na facebookovém profilu pak „klinikáři“ odpověděli na dotaz, jak splachují. „Splachujeme dešťovou vodou, kterou ze střechy sbíráme do několika velkých barelů,“ odvětili. 

Anketa

Která koaliční strana už po volbách určitě nebude ve vládě?

17%
8%
75%
hlasovalo: 4202 lidí

Aktivisté nyní také SŽDC nabídli dohodu na smlouvě o dočasném užívání objektu do doby, než budou zahájeny stavební práce. K těm má dojít v roce 2018. SŽDC se prozatím k tomuto návrhu nevyjádřila. 

Klinika nyní využívá objekt už přes rok prakticky nelegálně. Loni v březnu totž vypršela smlouva o výpůjčce, kterou Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových neprodloužil. I přesto aktivisté v budově zůstali. Úřad tak podal žalobu, aby dosáhl vyklizení objektu. Před soudem už stát reprezentovala SŽDC, která objekt loni na podzim převzala. Soud dal letos v lednu žalobcům za pravdu. Aktivisté z Kliniky nyní čekají na písemné odůvodnění rozsudku a pak se dle svých slov zcela najisto odvolají.

Fotogalerie: - Klinika žije, boj pokračuje

Solidární pochod za zachování centra Klinika, kter...
Solidární pochod za zachování centra Klinika, kter...
Solidární pochod za zachování centra Klinika, kter...
Solidární pochod za zachování centra Klinika, kter...
Solidární pochod za zachování centra Klinika, kter...
Solidární pochod za zachování centra Klinika, kter...

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

První máj jak vyšitý, pošlapaný odkaz 17. listopadu. Místo oslavy svobody brutální Drahošova propaganda. Zhnusený Petr Žantovský hovoří o plivnutí do obličeje

7:52 První máj jak vyšitý, pošlapaný odkaz 17. listopadu. Místo oslavy svobody brutální Drahošova propaganda. Zhnusený Petr Žantovský hovoří o plivnutí do obličeje

TÝDEN V MÉDIÍCH Když šli lidé v roce 1989 cinkat klíči, tak chtěli svobodu. Právě svobodného étosu s…