Papež František je dnes hlavní morální autoritou světa, míní Halík

25. 9. 2015 22:58

Teolog a filozof Tomáš Halík v pátečních Událostech, komentářích České televize přímo ze Spojených států hodnotil projev papeže Františka, jenž vystoupil v OSN a varoval svět, že příliš mnoho moci drží příliš málo zemí. Je prý třeba tuto moc spravedlivěji rozdělit. Halík doplnil, že by se církev měla vrátit ke kořenům, aby mohli zaniknout komunisté.

Papež František je dnes hlavní morální autoritou světa, míní Halík
Foto: David Hora
Popisek: Tomáš Halík na přednášce v Písku

Halík prozradil, že se papež František dočkal velmi vřelého přijetí v budově Kongresu. Sám papež přitom poznamenal, že není nejdůležitější osobností, důležitější jsou děti, pro které musíme pracovat, aby byl svět lepším.

„Tohle je projev ... který je určen celé světové veřejnosti. Dnes skutečně představuje pro mnoho lidí hlavní morální autoritu celého světa,“ vyjádřil svůj názor host, který také poukázal na názor nekatolíka, který zachytil v diskusích. Tento názor vyjadřuje myšlenku, že by Kristus se choval stejně jako současný papež, kdyby dnes sestoupil na zemi.

Pár slov Halík pronesl i na adresu komunistů, kteří podle jeho názoru vykradli křesťanské učení. Kdyby se církev vrátila k těmto kořenům, komunistů by v podstatě vůbec nebylo třeba. Mohli by zaniknout.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Všem bylo trapně, jen Pajerová se dobře bavila. A s tou „pí*ou zas*anou“ to bylo zcela jinak, než šířila. Svědek promlouvá o skandálu ve studiu Českého rozhlasu

18:36 Všem bylo trapně, jen Pajerová se dobře bavila. A s tou „pí*ou zas*anou“ to bylo zcela jinak, než šířila. Svědek promlouvá o skandálu ve studiu Českého rozhlasu

O minulém víkendu se začala po webech šířit informace, že redaktor Lidových novin Jan Macháček vypěn…