Pecina chce otevřít Česko lidem z východu, hlavně podnikatelům

1. 10. 2013 8:52

Nízká tolerance úřadů vůči žadatelům o dlouhodobý pobyt, pocházejícím z postsovětských republik, přinesla řadu zoufalých lidí, a kromě toho tisíce nevyřízených spisů. Situaci se nyní rozhodl řešit ministr vnitra Martin Pecina, který ohlásil podstatné změny v migrační politice státu.

Pecina chce otevřít Česko lidem z východu, hlavně podnikatelům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Martin Pecina

Úřady by podle těchto změn měly urychlit vyřizování žádostí a usnadnit cestu k legálnímu pobytu zejména podnikatelům. Deník Právo poznamenává, že k těmto lidem má ministr Pecina blízko především díky svému dosavadnímu působení v manažerské funkci v energetickém koncernu Vítkovice Power Engineering, která má v zemích bývalého Sovětského svazu významné obchodní zájmy.

Podle ministerstva by usnadnění migračních procesů mělo být zajištěno především výrazným personálním posílením ministerského odboru azylové a migrační politiky, i terénních pracovišť. Jedná se tak o nápravu stavu vzniklého při velkých personálních škrtech v roce 2011, kdy byl odbor zredukován na 44 procent svého původního stavu. Od té doby se táhnou průtahy a nevyřízené spisy. Celkem se jich prý nashromáždilo asi dvacet tisíc.

Šéf příslušného odboru Tomáš Haišman personální posílení uvítal. „Podařilo se nám konečně přesvědčit vedení, že určitý počet lidí je schopen udělat jen určité množství rozhodnutí,“ ocenil. Výsledkem by mělo být urychlení projednávání žádostí. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolaboranti, uhodil Feri na všechny, kteří podpoří Vondráčka. Starosta Rakušan vyprávěl, jak pohrdavě se ANO chová k jejich šesti poslancům

12:21 Kolaboranti, uhodil Feri na všechny, kteří podpoří Vondráčka. Starosta Rakušan vyprávěl, jak pohrdavě se ANO chová k jejich šesti poslancům

V nedělní Partii FTV Prima se setkali poslanec Dominik Feri (TOP 09) a místopředseda hnutí Starostov…