Penzisté zřejmě dostanou pěkný dárek. Výbor sněmovny se vyjádřil

04.11.2015 20:28 | Zprávy
autor: mp

Penzisté a penzistky by měli dostat příští rok příspěvek k důchodu 1000 korun. Před závěrečným schvalováním příslušné předlohy ve Sněmovně to dnes podpořil sociální výbor. Nepřiklonil se k možnosti zvýšit příspěvek na 1200 korun ani k návrhu, jenž by zároveň zajistil vyšší než zákonnou valorizaci penzí. Poslanci by mohli o normě rozhodnout už tento pátek.

Penzisté zřejmě dostanou pěkný dárek. Výbor sněmovny se vyjádřil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Seniorka na sluníčku

Vláda chtěla původně poslat penzistům jednorázově 600 korun ještě před Vánocemi. Prosincový termín padl potom, co pravicová opozice zablokovala schválení normy zrychleně v úvodním kole. Koalice potom přišla s návrhem na výplatu 900 korun v únoru. Zdůvodnila to tím, že penze se příští rok zvýší podle zákonných pravidel v průměru jen o 40 korun měsíčně.

Důchody se v Česku zvyšují pravidelně k lednu

Sociální výbor dnes podpořil vlastní dřívější návrh dát důchodcům 1000 korun. Příspěvek o 200 korun vyšší neúspěšně prosazoval ve výboru zpravodaj normy Miroslav Opálka (KSČM) a zvýšenou valorizaci Vladislav Vilímec z ODS. Návrh občanských demokratů by znamenal to, že důchody by se od dubna zvýšily o 1,2 procenta. Penzisté by tak dostali i s jednorázovou dotací průměrně o 200 korun měsíčně víc než letos.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…