Policie navrhla žalobu za přípravu teroristického útoku

06.04.2016 13:36 | Zprávy
autor: spa

Policie ukončila vyšetřování kauzy, která souvisí s loňskou razií proti levicovým extremistům. Navrhla obžalovat tři lidi z přípravy teroristického útoku na vlak. V případě prokázání viny jim hrozí 12 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest, tedy až doživotí. Další dva lidi policie navrhla obžalovat kvůli tomu, že trestný čin nepřekazili. Soud je může potrestat až třemi roky vězení. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Policie navrhla žalobu za přípravu teroristického útoku
Foto: PL.cz
Popisek: Policejní těžkooděnci odvádí anarchistu

Tři hlavní postavy případu podle policie minimálně od září 2014 plánovaly útok zápalnými láhvemi na nákladní vlak s vojenským materiálem na hlavním tranzitním železničním uzlu z Prahy do Plzně v úseku Radotín - Beroun. Policie případ vyšetřovala téměř rok. Za tu dobu se dostaly do médií informace, že se uskutečnil vyšetřovací pokus ve Velimi u Kolína, který prokázal, že vlak jde zapálit lahvemi naplněnými hořlavinou.

Ve vazbě je do dneška jeden z hlavních obviněných. "Klient považuje celý případ za výsledek policejní provokace a žádný teroristický útok provést nechtěl," napsal před časem ČTK jeho advokát Ondrej Štefánik. Advokát svého klienta za teroristu nepovažuje. "Působí na mě jako mladý a přemýšlivý člověk, rozhodně ne jako osoba, která by chtěla někomu ublížit," uvedl Štefánik. Za propuštění vazebně stíhaného muže několikrát protestovalo anarchistické hnutí v okolí pankrácké věznice. Radikální část anarchistického spektra jako nesouhlas s uvězněním také několikrát zapálila policejní auta.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…