Policie zveřejní výsledky prověrky migračních demonstrací v Praze

22. 2. 2016 6:40

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a policejní představitelé dnes oznámí výsledky prověrky bezpečnostních opatření při nedávných migračních demonstracích, které se konaly v Praze. Policejní prezident Tomáš Tuhý se už dříve svých kolegů zastal. Ministr vnitra Milan Chovanec v sobotu prohlásil, že policie situaci zvládla. Objevily se podle něj jen „drobné excesy“.

Policie zveřejní výsledky prověrky migračních demonstrací v Praze
Foto: Rudolf Komár
Popisek: Protidemonstrace za přijímání uprchlíků a proti fašismu

Policie po sérii demonstrací, které se odehrály 6. února, čelila kritice například ze strany ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO). Podle něj selhala, když nezakročila proti maskovaným výtržníkům napadajícím průvod levicových aktivistů mířících k Pražskému hradu. Český rozhlas zase chtěl prošetřit incident napadení přenosového vozu. Redaktoři rozhlasové stanice tehdy tvrdili, že policisté nereagovali na jejich žádost o pomoc.

Chovanec v sobotu řekl novinářům, že výsledky prověrky postupu policistů nejsou negativní. „Jsou tam některé drobné excesy, které popíšeme. V konci konců lze říct, že policie to zvládla,“ uvedl. Najít policistu, na jehož nečinnost si stěžovali pracovníci rozhlasu, se podle něj dosud nepodařilo.

Policie při demonstracích zasahovala u několika potyček a incidentů. Ze spáchání přestupku podezřívala 17 lidí. Nejhůře demonstrace dopadly pro mladíka, který vystřelil z poplašné pistole na demonstraci krajně pravicové Národní demokracie. Policie ho vyšetřuje kvůli výtržnictví. Nejvážnějším incidentem byl útok skupiny maskovaných lidí, kteří hodili zápalné lahve na sociální centrum Klinika v Praze 3. Policie prověřuje událost kvůli spáchání trestných činů výtržnictví, obecného ohrožení a poškození cizí věci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 10 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Připosraný pokakánek Sobotka. Fico je frajer. Slovenský premiér se ostře vyjádřil o muslimech a toto nám řekli Babiš, Filip, Gazdík či Keller

15:36 Připosraný pokakánek Sobotka. Fico je frajer. Slovenský premiér se ostře vyjádřil o muslimech a toto nám řekli Babiš, Filip, Gazdík či Keller

ANKETA Slovenský premiér Robert Fico řekl pro agenturu TASR, že „islám nemá na Slovensku prostor“ a …