Přibývá prý policejní brutality. Strážci zákona se navíc vzájemně kryjí

14. 1. 2016 22:05

Milan Fendrych se v komentáři na serveru Aktuálně.cz rozepsal o posilování policejního státu. Počty policistů mají v příštích letech vzrůst o čtyři tisíce, a to i navzdory tomu, že se nám vyhýbá uprchlická vlna, alespoň prozatím. V ulicích však možná uvidíme více policejní brutality. Otázkou je, jestli s tím někdo něco udělá.

Přibývá prý policejní brutality. Strážci zákona se navíc vzájemně kryjí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policie zatím hlídá vjezd do tunelu

„Poslední roky ukázaly, že policie přitvrdila, její příslušníci se často urvou ze řetězu. Takové jednání bývá tutláno a kryto. Funguje silná, česky pojatá sborová loajalita. Přibývá policejní brutality. Psali jsme mnohokrát o případu zkopaného motorkáře i o dalších kauzách. Mnohé zůstanou skryty, brutalita není nahlášena,“ upozorňuje Fendrych.

Celý komentář najdete zde.

Navíc není jisté, zda s tímto jevem někdo něco udělá. Teoreticky tento úkol leží na bedrech Generální inspekce bezpečnostních sborů, ale není jisté, zda k tomu má dost sil, zvláště s ohledem na události poslední doby. Svou kontrolní roli by mohli uplatnit i poslanci, jenže ti jsou podle komentátora spíše k smíchu vzhledem k pravomocem.

Takže máme policii, kterou vlastně nikdo moc nekontroluje, pouze se počítá s tím, že posílí, tedy alespoň podle koncepce na příští léta. Možná i kvůli uprchlíkům, kteří se nám alespoň zatím vyhýbají. K dovršení všeho zlého občany nechrání, proti některým z nich uplatňuje nepřiměřenou sílu. Dokáže to někdo zastavit, nebo se nakonec změníme v policejní stát?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane redaktore, teď jste řekl prázdnou floskuli. Prezident Zeman opět po letech rozebral rozhlasáka, kterého kdysi složil anglickým slovíčkem

18:02 Pane redaktore, teď jste řekl prázdnou floskuli. Prezident Zeman opět po letech rozebral rozhlasáka, kterého kdysi složil anglickým slovíčkem

Exkluzivním hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl po dlouhé době prezident Miloš Ze…