Propaganda Washingtonu, prodejní novináři. Přednášeli o nich Petr Žantovský, Ladislav Jakl a další

10.07.2016 9:02 | Zprávy
autor: mp

Publicista Radek Pokorný se na serveru Protiproud.cz rozepsal o údajné bruselské a washingtonské propagandě, které jsme nuceni i v České republice čelit. Dovolává se přitom zhodnocení, které vzešlo z debat pořádaných konzervativní Akcí D.O.S.T., kde se vyjádřili mediální analytik Petr Žantovský nebo politický analytik Institutu Václava Klause Ladislav Jakl a vydavatel časopisu Te Deum Michal Semín. Na těchto debatách došlo i na zrušení ČT.

Propaganda Washingtonu, prodejní novináři. Přednášeli o nich Petr Žantovský, Ladislav Jakl a další
Foto: Hans Štembera
Popisek: Noviny, ilustrační foto

„Propaganda Washingtonu a Bruselu – více či méně úspěšně se snažící ovlivnit uvažování lidí v Evropě – je v dnešní době plně srovnatelná s mediální masáží za reálného socialismu. Shodli se na tom v červnu řečníci již 19. diskusního večera pořádaného konzervativní Akcí D.O.S.T.,“ píše Pokorný.

Podle Petra Žantovského dnes probíhá mediální válka, jenže útočníkem podle jeho názoru není Rusko. To se prý jen brání. Západ podle jeho názoru nemůže v této válce vyhrát. „Přehrát Rusko v informační válce nelze, neboť informační válka počítá se zradou a nevěrou a s nákupem duší v táboře protivníka – a to se v Rusku nikdy moc nedařilo, neboť nákupy duší se dějí za peníze. A ty měly v Rusku vždy jen hodnotu relativní a doprovodnou. Podstatná hodnota je jiná. Společná vlajka,“ podotýká Žantovský.

Naproti tomu západní novináři jsou prodejní, existují prý důkazy o propojení některých z nich s americkými ambasádami a obyčejní lidé si to už začínají uvědomovat. Proto se stále častěji obracejí k alternativním zdrojům nebo rovnou sami informují o tom, co se děje. I u nás prý sílí fenomén tzv. občanské žurnalistiky, jak to analytik nazývá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Omluvou Nohavicovi za vypnutí hymny průšvih ČT nekončí

13:51 Omluvou Nohavicovi za vypnutí hymny průšvih ČT nekončí

V sobotu měli Ostravané možnost slyšet Jaromíra Nohavicu zazpívat českou hymnu na mistrovství světa …