Šafrova výzva: Vezměme si příklad z Němců, nebuďme sobci, které ovládá strach z imigrantů

30.08.2015 16:03 | Zprávy
autor: vef

Česká společnost je nemocná. Chybí jí srdce, píše novinář Pavel Šafr na serveru SvobodnéFórum.cz. Text se týká uprchlické krize v Evropě.

Šafrova výzva: Vezměme si příklad z Němců, nebuďme sobci, které ovládá strach z imigrantů
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Pavel Šafr

V Česku podle Šafra vidíme na ulicích extremisty, kteří brání národ před iluzorní islámskou hrozbou, v Německu však na druhou stranu pochodují ulicemi lidé, aby vyjádřili s uprchlíky solidaritu.

„Zatímco český prezident Zeman hřímá v televizi, že migranti by se měli vrátit, odkud přišli, když se jim nelíbí naše zákony, kancléřka Merkelová důsledně dbá o lidský přístup k běžencům a prosazuje celoevropské uplatňování azylového práva,“ uvádí Šafr a nadále srovnává Němce s Čechy. Češi podle něj přijali jen několik set migrantů, Němci statisíce. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

Proč jste kývl na nabídku být ministr?

A nebudete jen loutkou Turka? Na mě to i z vašeho vyjádření tak trochu působí. Nic ve zlém, jsem rád, že se tato taškařice o jmenování ministra vyřeší.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump pochválil Macinku a pozdravil Česko

7:34 Trump pochválil Macinku a pozdravil Česko

47. prezident USA Donald Trump veřejně ocenil českého ministra zahraničí Petra Macinku (Motoristé). …