Silnější Evropa znamená i silnější Německo, hřímala na mítinku Merkelová

13. 8. 2017 8:43

Německá kancléřka Angela Merkelová zahájila ostrou fázi předvolební kampaně. V Dortmundu pronesla čtyřicetiminutový projev, v němž podle severu deníku Bild sršela energií a bojovností. Bylo na ní znát, že udělá všechno, aby CDU/CSU vyhrála volby. Průzkumy ostatně naznačují, že se jí to podaří,. Voliči jí vyjadřují tak velkou podporu, že by jí i Andrej Babiš mohl závidět.

Silnější Evropa znamená i silnější Německo, hřímala na mítinku Merkelová
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Merkelová

V České republice se blíží volby a předvolební atmosféra houstne. V sousedním Německu budou ale parlamentní volby ještě o měsíc dřív. U našich západních sousedů se  proto rozbíhá horká fáze volební kampaně. Německá kancléřka Angela Merkelová do ní podle deníku Bild nastoupila s vervou.

I když v německém Dortmundu hodně pršelo, kancléřka přednesla jednačtyřicetiminutový projev, v němž sršela energií a slibovala Němcům, že zemi dál povede k prosperitě. Měla se o co opřít. Kancléřkou je od roku 2005 a nezaměstnanost v zemi po tu dobu klesá a ekonomice se daří. Aby to tak zůstalo i nadále, Německo podle Merkelové nesmí zaspat nástup moderních technologií a to především v automobilovém průmyslu, jenž je jedním ze základních pilířů německé ekonomiky. Automobilky zaměstnávají stovky tisíc lidí a moderní technologie je podle Merkelové třeba rozvíjet už proto, aby tito lidé nepřišli o práci.

Celý článek v němčině naleznete zde

Z úst německé kancléřky padlo pár slov také k Evropské unii. Kancléřka se jednoznačně postavila za silnou EU. Evropská unie bude podle kancléřky silná, pokud bude společně hájit evropské hodnoty, jako jsou svoboda a solidarita. „Když je silná Evropa, je silné i Německo,“ hřímala Merkelová.

A zdá se, že Němci jí věří, protože podle předvolebních průzkumů může dostat až 40 procent hlasů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Víme, o čem si za zavřenými dveřmi povídali Okamura s Geertem Wildersem. Čtěte jenom u nás

22:40 Víme, o čem si za zavřenými dveřmi povídali Okamura s Geertem Wildersem. Čtěte jenom u nás

REPORTÁŽ V pátek v podvečer dorazili do Prahy na návštěvu českého parlamentu a poslaneckého klubu SP…