Sobotka příští týden vyrazí do Rakouska. Sejde se s prezidentem, kancléřem i s vídeňským starostou

17. 6. 2016 14:59

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) navštíví příští týden Rakousko. O situaci v Evropě či o posilování kontaktů vlád obou zemí bude jednat s končícím prezidentem Heinzem Fischerem i kancléřem Christianem Kernem. Čeká ho i setkání s vídeňským starostou Michaelem Häuplem, uvedl úřad vlády v tiskové zprávě.

Sobotka příští týden vyrazí do Rakouska. Sejde se s prezidentem, kancléřem i s vídeňským starostou
Foto: Daniela Černá
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Premiér bude v Rakousku příští čtvrtek a pátek. Vedle politických setkání má na programu i jednání se zástupci Rakouské hospodářské komory a navštíví Komenského školu ve Vídni. Dvojjazyčnou školu provozuje vídeňský český spolek Komenský a vláda má příští týden projednat návrh poskytnout škole letos a v příštích dvou letech dar celkem přibližně ve výši 3,25 milionu korun.

Tématy politických jednání v Rakousku mají být současné evropské otázky, posilování kontaktů mezi vládami, rozvoj dopravní infrastruktury a energetická bezpečnost. Součástí delegace bude i podnikatelská mise složená ze zástupců firem, které reprezentují průmysl s vysokým inovačním potenciálem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

21:58 Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

V pondělním pořadu Pražská kavárna přivítal moderátor a mediální analytik Petr Žantovský tiskového m…