Šojdrová z KDU-ČSL: Sobotka se neměl k Obamově nabídce vyjadřovat

05.06.2014 9:40 | Zprávy
autor: dkr

Europoslankyně KDU-ČSL Michaela Šojdrová v rozhovoru pro Týden.cz řekla, že premiér Sobotka (ČSSD) se k Obamově nabídce neměl vůbec vyjadřovat. „Věřím, že to bylo prostě takové gesto, které nemělo znamenat zpochybnění naší spolupráce v rámci NATO jako celku,“ dodala.

Šojdrová z KDU-ČSL: Sobotka se neměl k Obamově nabídce vyjadřovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michaela Šojdrová

„Česká republika tedy nebude patřit a nepatří mezi země, které by volaly po posílení vojenské přítomnosti jednotek NATO v Evropě," sdělil premiér novinářům při návštěvě Rakouska. Jeho vyjádření mimo jiné odsoudil předseda KDU-ČSL a vicepremiér vlády Pavel Bělobrádek. Pak si údajné nedorozumění a vzájemné výtky oba koaliční partneři vysvětlili. Ale server Týden.cz se na názor, zda premiér nevyslal negativní signál NATO, zeptal europoslankyně KDU-ČSL Michaely Šojdrové.

„Nechci přilévat olej do ohně. Pokud by se cokoliv mělo měnit, tak by to pan Sobotka měl jasně říci. V tuto chvíli to beru jako nedorozumění, možná to takhle nechtěl říci. Nevidím důvod v tuto chvíli zpochybňovat pozici České republiky vůči NATO, zvláště v situaci, kterou zažíváme kolem Ukrajiny. Není to v tuto chvíli aktuální. Nevidím v tom žádné rozpoutání diskuze o českém postoji. Myslím, že to bylo nadbytečné. Jestliže prezident Obama nenavrhoval a nenabízel žádné vyslání sil na území České republiky, tak nebyl důvod se vymezovat vůči případné nabídce. Například cvičení sil NATO na českém území probíhalo a pravidelně probíhá a není to něco, co bychom odmítali a priori,“ myslí si europoslankyně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…