Tajtrlíku, kape ti na karbid. Marek Wollner schytává kritiku za nářky, že za kritikou ČT je ruská propaganda

18. 2. 2016 11:04

Poté, co redaktor České televize Marek Wollner označil v rozhovoru pro server Aktuálně.cz bývalého místopředsedu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petra Štěpánka a Petra Žantovského za akční frontu roztleskávačů kremelské propagandy, kteří dle něj prohráli v televizní krizi před šestnácti lety a nyní prý cítí svou šanci, nenechala na sebe reakce zmíněného dlouho čekat.

Tajtrlíku, kape ti na karbid. Marek Wollner schytává kritiku za nářky, že za kritikou ČT je ruská propaganda
Foto: archiv ČT
Popisek: Novinář a spisovatel Marek Wollner

Petr Štěpánek se nyní ke slovům Wollnera vyjádřil pro ParlamentníListy.cz. „Říká se: Vox populi, vox Dei. Hlas lidu, hlas Boží. Vzal jsem si proto na pomoc některé čtenářské řeakce, samozřejmě pouze ty slušné,“ sdělil s tím, že Marek Wollner je tajtrlík a kape mu na karbid.

A zmiňuje například následující:

Žádných roztleskávačů vůči ČT není třeba, ty její vylhané a zfušované kolaborantské pořady se zvanými „význačnými osobnostmi“ zcela postačují, aby si před nimi slušný člověk odplivl a ten krám vypnul.

Dnes je výmluva lháře naprosto jednoduchá a obehraná. Kdo říká něco jiného než lhář, je to ruský propagandista. Když to říká Wollner, musím si nutně myslet, že je to hlupák bez kousku sebereflexe.

Prohlašuji na svou čest, že nesouhlasím s tím, jak Česká televize překrucuje zpravodajství, informuje pouze o tom, o čem chce, blbne děti a dále prohlašuji, že mě nepodporují žádné roztleskávačky kremelské propagandy, jelikož jsem pravičák!

Přesně kvůli takovým lidem, jako je Wollner, lidé řvou, že je ČT nevyvážená. Pane Wollnere, vy nemáte na svém postu co dělat a jen díky lidem, jako jste vy, si lidé o ČT myslí svoje...

To jsou podle Štěpánka jen některé výroky na adresu Marka Wollnera. Řádky na jeho podporu prý nenašel. „Pan Wollner to má hodně popletené. Já ani Petr Žantovský jsme s ním nikdy žádnou válku nevedli, takže jsme také žádnou nemohli prohrát. Na přelomu let 2000–2001, tedy v době televizní krize, jsme byli členy Rady pro vysílání. Do její kompetence patří sledovat a případně pokutovat, co se objevuje na obrazovce, nikoli to, co se odehrává za zdmi České televize,“ uzavřel Štěpánek s tím, že jestli tehdy někdo prohrál, pak pouze občané. „Protože veřejnoprávní obrazovku nadále ovládají demagogové typu pana Wollnera,“ uzavřel Štěpánek s tím, že se mu v poslední době poměrně často stává, že se mu lidé omlouvají, jak byli v době televizní krize hloupí, a že měl pravdu.

Celý názor Petra Štěpánka ZDE.

K redaktoru Wollnerovi se na svém blogu na serveru iDnes.cz vyjádřil i Lubomír Kvapil. „Je redaktor Wollner ukázkou pokrytecké morální selekce?“ otázal se s konstatováním, že v České televizi se zřejmě poslední dobou rozjíždí nová móda, či disciplína – a tou je moralizování české společnosti.

„Nevím, jaké je zlo současných komunistů a jak bolí jejich pravda, nebo jak bolí pravda těch, co chodí na protiislámské demonstrace. Zajímalo by mě, jak by reagoval pan morální Wollner na situaci, kdyby se s rodinou naboural v autě a díky včasné záchraně hasičů, skvělé práci sester a doktorů by on i jeho rodina přežili celou událost bez vážných následků a potom zjistil, že jeden z hasičů by byl komunista, jeden z doktorů by byl komunista a třeba jedna ze sester by byla účastnice protiislámské demonstrace,“ podotýká Kvapil. 

„A teď proč o tom píši a proč se takto ptám? Pan Wollner má samozřejmě právo na své názory, ale v kontrastu s jeho prohlášeními, je v mých očích krásnou ukázkou morální pokrytecké selekce,“ říká a připomíná jeho výroky: „Už George Orwell upozornil, že když o někom řeknete, že je Žid, buržuj nebo křesťan, tak ho budete mnohem snáze odsuzovat, než když řeknete, že je to Pepa Novák. Lidé jsou různí i v rámci jednoho etnika a obecné pojmy jim odnímají lidskou stránku. Snáze pak podléháme odsudkům, nebo dokonce likvidačním soudům. Mně prostě paušální výroky neimponují, často jsou dokonce hloupé, ale chápu, že jsou účinné.“

Původní text ZDE.

Když je tak zásadový a morálně čistý pan Wollner proti komunistům a oněm protiislámským demonstrantům, proč mu nevadí peníze od Martina Konvičky, Tomio Okamury a jeho přívrženců? Ptá se v otázce koncesionářských poplatků. „Přitom není nic menšího, než udělat chlapské gesto a vystoupit, že peníze od těchto lidí nechce a že s tím má velký morální problém,“ uzavřel.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

19:44 Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

HORKÉ TÉMA U příležitosti výročí demonstrace na Národní třídě si moderátor TV ParlamentníListy.cz Ra…