Takto se cenzuruje v EU. Profesor Keller přináší konkrétní případ

7. 9. 2014 7:57

Europoslanec Jan Keller poukázal na dvojí metr, který uplatňuje vedení Evropského domu vůči těm, kteří v něm chtějí uspořádat akce pro veřejnost. Zatímco beseda s třemi pravicovými europoslanci na téma „Občané v Evropě: I vy můžete určovat směr evropské politiky“ proběhla, tisková konference skupiny aktivistů občanské společnosti na téma Evropané proti válce v Evropském domě proběhnout nemohla.

Takto se cenzuruje v EU. Profesor Keller přináší konkrétní případ
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Keller

V rámci této tiskové konference chtěli protiváleční aktivisté mimo jiné prezentovat výzvu adresovanou českým europoslancům, protest proti zabíjení civilistů a konečně stížnost na nízkou objektivitu České televize v případě referování o konfliktu na Ukrajině.

Aktivisté podle Kellera zaslali žádost o možnost uspořádat zmíněnou tiskovku vedení Evropského domu v Praze. „Ten reagoval oznámením, že v konferenční místnosti právě probíhá rekonstrukce, která se neplánovaně prodloužila, takže není jisté, zda od počátku září bude její provoz vůbec obnoven,“ uvedl Keller.

Když aktivisté upozornili vedení Evropského domu, že místnost je v provozu, neboť se v ní hned následující den koná beseda se třemi pravicovými europoslanci s názvem „Občané v Evropě: I vy můžete určovat směr evropské politiky“, bylo jim obratem sděleno, že „tisková konference nesplňuje tematický obsah, abychom vám mohli konferenční místnost zapůjčit“.

Celý text ZDE

„A tak se budou moci návštěvníci Evropského domu v Praze sice dozvědět, jak vitální, nezbytná a blahodárná je pro Evropskou unii občanská společnost a jak se právě její podporou liší státy našeho typu od zemí nedemokratických. Bohužel se už nedoví, že společnosti našeho typu (či alespoň vedení některých Evropských domů) nepovažují podporu míru a protest proti zabíjení neozbrojených civilistů za evropsky důležité téma,“ uvedl Keller.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A je vymalováno: Za skandální článek o roce 68 se omluvila TV, která ho spískala. Smazala ho a autora poslala do háje

14:55 A je vymalováno: Za skandální článek o roce 68 se omluvila TV, která ho spískala. Smazala ho a autora poslala do háje

Poté, co se premiér Ruské federace Dmitrij Medveděv distancoval od skandálního článku, který vybízel…