Tomio, tohle se nesmí dostat ven. Kauza financování Úsvitu v novinách pokračuje zděšením člena vedení hnutí

28. 3. 2015 7:18

Měsíc po prohraných komunálních volbách dostal Tomio Okamura vážné varování od člena předsednictva Úsvitu Georga Bidenka. "Promiň, ale byl by zázrak s takovým bordelem ve fakturách projít jakýmkoliv auditem! Toto by bylo na titulní stránky," napsal Bidenko poté, co procházel vyúčtování za volební kampaň. Píše o tom server iDnes.cz s tím, že Bidenko dobře věděl, o čem mluví.

Tomio, tohle se nesmí dostat ven. Kauza financování Úsvitu v novinách pokračuje zděšením člena vedení hnutí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura, předseda hnutí Úsvit

Podle serveru je totiž sám certifikovaným auditorem. Serveru se podařilo získat jeho e-mailovou konverzaci s Okamurou, jež se týkala faktur, které Úsvitu vystavila firma Beton and Print. Ta z peněz na kampaň Úsvitu ukrojila celkem 1 735 528 korun.

Bidenko si prý uvědomoval, že chaos v účetnictví, který odhalil, může druhou nejmenší parlamentní stranu zničit. "Nikam to nepřeposílej. Bylo by pro Úsvit fatální, kdyby toto uniklo!“ varoval Okamuru. Ten ale tvrdí, že za chaos v účetnictví mohou jeho straničtí odpůrci.

Celý text je ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

21:58 Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

V pondělním pořadu Pražská kavárna přivítal moderátor a mediální analytik Petr Žantovský tiskového m…