Tomský varuje před dohodou EU s Tureckem: Pakt s ďáblem

20. 3. 2016 16:58

K paktu s ďáblem přirovnal politolog Alexander Tomský dohodu, kterou v závěru pracovního týdne uzavřela EU s Tureckem.

Tomský varuje před dohodou EU s Tureckem: Pakt s ďáblem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Politolog a nakladatel Alexandr Tomský

Poukazuje na to, že politický rozvrat Německa, který by další milion uprchlíků jistě vyvolal, letos pravděpodobně nehrozí. Ale migranti se jistě budou dál plavit ze severní Afriky, protože jejich zadržení nesmí znamenat vrácení, na rozdíl od Turecka přicházejí totiž z rozvrácených území.

Zaujalo jej to, že i v českých debatách se tvrdí, že se hranice Evropy uzavřít nedají. „Ačkoli je známo, že do Španělska na dohled od Afriky neproklouzne ilegálně ani myš. A to mají Španělé dvě enklávy i na africkém pobřeží,“ uvedl.

A upozornil na jedno nebezpečí dohody: „Jako každý pakt s ďáblem to má však jeden nepříjemný háček. Od června prý bezvízový styk s Tureckem, jehož armáda řádí (oficiálně bojuje s terorismem) v jihovýchodní části země a ‚vyhnala‘ už z domovů na 400 000 Kurdů. Diskriminovaná 15milionová menšina (nemá ani základní školy) má nepochybně právo na azyl,“ naznačuje Tomský, že Evropu může v brzké budoucnosti čekat příliv tureckých Kurdů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 37 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Zemanův Kmoníček přednášel o Sýrii. Tyto informace vám v ČT neřeknou a v novinách nenapíšou, ale udělejte si k tomu kafe

18:54 Zemanův Kmoníček přednášel o Sýrii. Tyto informace vám v ČT neřeknou a v novinách nenapíšou, ale udělejte si k tomu kafe

OČIMA EXPERTA Pro ženevská jednání mezi syrskou opozicí a vládou Bašára Asada je klíčové, jak se doh…