V Moskvě došlo k bitce amerického diplomata s policistou. USA připravily odvetu

9. 7. 2016 13:13

Na začátku června došlo k bitce mezi zaměstnancem ambasády USA v Moskvě s místním policistou. Poté, co zaměstnanec ambasády vystoupil z taxíku, chtěl vejít na výsostné území USA, ale ruský policista střežící budovu ho povalil na zem a došlo k bitce. Diplomat se nakonec s vypětím všech sil na ambasádu odplazil, v tu chvíli ho ruský policista musel pustit. Washington sáhl k následující odvetě...

V Moskvě došlo k bitce amerického diplomata s policistou. USA připravily odvetu
Foto: pixabay.com
Popisek: USA- ilustrační foto

Šestého června došlo k incidentu mezi moskevským policistou střežícím budovu americké ambasády a americkým diplomatem, který chtěl do budovy vejít. Ruský policista se na diplomata vrhl, povalil ho na zem a hodlal mu zabránit v průniku do budovy. Nakonec ale svůj boj prohrál a diplomata musel pustit. Ruská televize NTV z této bitky uveřejnila video.

Ruská strana tvrdí, že policista zadržel muže vystupujícího z taxíku, protože byl podivně oblečen a nechystal se předložit příslušné doklady. Rusové navíc tvrdí, že napadený muž byl ve skutečnosti agent CIA pracující v Moskvě pod diplomatickým krytím. Američané to ale vidí jinak. V posledních  měsících jsou prý američtí diplomaté soustavně šikanováni a útok ze začátku června je jen dalším z řady incidentů.

Agentura Reuters v souvislosti s tímto incidentem dodává, že Washington sáhl k odvetě: 17. června byli ze země vykázáni 2 ruští úředníci. „Dne 17. června jsme vykázali 2 ruské úředníky ze Spojených států v reakci na útok,“ oznámil mluvčí ministerstva zahraničí USA John Kirby.

Celou zprávu naleznete zde

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman se vysmál Ukrajinci a vyslovil za Česko podporu věci, která štve EU, USA i Ukrajinu

12:10 Zeman se vysmál Ukrajinci a vyslovil za Česko podporu věci, která štve EU, USA i Ukrajinu

Prezident Miloš Zeman předstoupil před novináře u příležitosti oficiální návštěvy Ruské federace.