V Německu se prý opět káže o nenávisti k Židům. Hádejte v jakých modlitebnách

8. 1. 2016 11:39

Hassan Shahrour hovořil o „mučednické smrti“ teroristy a šířil nenávist proti „zbabělým Izraelcům“. A kde k tomu došlo? V berlínské mešitě. A nebylo to poprvé.

V Německu se prý opět káže o nenávisti k Židům. Hádejte v jakých modlitebnách
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě

Sheikh Hassan Shahrour v promluvě k věřícím vychvaloval zabitého teroristu Samira Kuntara. S odvoláním na zahraniční zdroje o tom informuje server První zprávy.cz. Kuntar byl přitom libanonský terorista, jenž se v roce 1979 podílel na vraždě Izraelce a jeho čtyřleté dcery. Následně si za tento zločin odpykával dlouhá léta ve vězení. V roce 2006 byl propuštěn, vrátil se do Libanonu a začal budovat novou teroristickou buňku. V prosinci 2015 byl Kuntar zabit v syrském Damašku. Izrael však nepotvrdil, že by stál za operací.

Za pozornost ovšem také stojí, že to není ani zdaleka poprvé, co se z mešit v Německu ozývají projevy nenávisti. Lala Susskind, předsedkyně židovského Fóra pro demokracii a proti antisemitismu, je podobnými projevy velmi znepokojena a ptá se, proč proti nim všechny německé instituce důrazněji nezakročí. Obdobné projevy nenávisti vůči Židům zazněly z německých mešit i v červenci 2014 a v lednu i červnu 2015. Šlo např. o přímou výzvu k zabíjení Židů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poklidná debata v ČT se zvrtla: Hlavně že váš program zaujal voliče, pálil Faltýnek do Farského. „ANO, SPD, komunisti a Zeman, smrtící koktejl,“ utrousil Kalousek

22:33 Poklidná debata v ČT se zvrtla: Hlavně že váš program zaujal voliče, pálil Faltýnek do Farského. „ANO, SPD, komunisti a Zeman, smrtící koktejl,“ utrousil Kalousek

V první povolební debatě České televize se sešli všichni političtí lídři stran, které se dostaly do …