V Německu se prý opět káže o nenávisti k Židům. Hádejte v jakých modlitebnách

8. 1. 2016 11:39

Hassan Shahrour hovořil o „mučednické smrti“ teroristy a šířil nenávist proti „zbabělým Izraelcům“. A kde k tomu došlo? V berlínské mešitě. A nebylo to poprvé.

V Německu se prý opět káže o nenávisti k Židům. Hádejte v jakých modlitebnách
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě

Sheikh Hassan Shahrour v promluvě k věřícím vychvaloval zabitého teroristu Samira Kuntara. S odvoláním na zahraniční zdroje o tom informuje server První zprávy.cz. Kuntar byl přitom libanonský terorista, jenž se v roce 1979 podílel na vraždě Izraelce a jeho čtyřleté dcery. Následně si za tento zločin odpykával dlouhá léta ve vězení. V roce 2006 byl propuštěn, vrátil se do Libanonu a začal budovat novou teroristickou buňku. V prosinci 2015 byl Kuntar zabit v syrském Damašku. Izrael však nepotvrdil, že by stál za operací.

Za pozornost ovšem také stojí, že to není ani zdaleka poprvé, co se z mešit v Německu ozývají projevy nenávisti. Lala Susskind, předsedkyně židovského Fóra pro demokracii a proti antisemitismu, je podobnými projevy velmi znepokojena a ptá se, proč proti nim všechny německé instituce důrazněji nezakročí. Obdobné projevy nenávisti vůči Židům zazněly z německých mešit i v červenci 2014 a v lednu i červnu 2015. Šlo např. o přímou výzvu k zabíjení Židů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozvrat republiky, nechte už toho, prosí Stanislav Křeček odpůrce prezidenta. Žumpa co nemá dno, jako syfilitik Gottwald, zní ozvěnou

4:14 Rozvrat republiky, nechte už toho, prosí Stanislav Křeček odpůrce prezidenta. Žumpa co nemá dno, jako syfilitik Gottwald, zní ozvěnou

Předseda hnutí STAN Petr Gazdík ohlásil během soboty plán bojkotovat ceremoniál na Pražském hradě a …