V bojích o poplatky klienti prohrávají, banky vítězí 11:1

12.10.2013 19:16 | Zprávy

Ve sporech o vrácení poplatků za vedení nebo správu úvěrového účtu už jedenáctkrát zvítězily banky, v pouze jednom případě klient. Nejvíce „zářezů“ si banky připsaly tuto středu, kdy Obvodní soud pro Prahu 4 šestkrát rozhodl v jejich prospěch.

V bojích o poplatky klienti prohrávají, banky vítězí 11:1
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bankomat

Čtyřikrát ve sporech zvítězila Česká spořitelna, jednou Raiffeisenbank a jednou i UniCredit Bank. Všech šest žalob klientů přitom bylo podáno prostřednictvím iniciativy Poplatkyzpět.cz. Ve čtvrtek zaznamenala Česká spořitelna ještě jedno soudní vítězství, tehdy ji však klient nežaloval přes zmíněnou iniciativu.

„Soud rozhodl, že poplatek byl sjednán v souladu s českým právem a přiznal České spořitelně také náklady řízení, které bude muset uhradit neúspěšný žalobce. Proti rozhodnutí se nelze odvolat a je tedy konečné. Česká spořitelna tak poplatek za správu úvěru vracet nebude," uvedla k tomuto poslednímu rozhodnutí mluvčí banky Helena Matuszná.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

Aktuálně.cz , banky , poplatky , P. Toman , Matuszná

autor: pan

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Veřejná doprava

Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Doufám, že to budete taky sdílet.“ Otevřená rvačka o Fialu je tu

22:25 „Doufám, že to budete taky sdílet.“ Otevřená rvačka o Fialu je tu

Předvolební debata mezi zastánci a kritiky vlády se přiostřuje – každý tábor čte volební průzkumy po…