VIDEO Generál výbušně o uprchlících, Ukrajině a teroristech

5. 1. 2016 8:45

Bývalý slovenský generál a velitel pozemního vojska Emil Vestenický se v pořadu Extra téma vyjádřil mimo jiné k problému globálního terorismu.

VIDEO Generál výbušně o uprchlících, Ukrajině a teroristech
Foto: vbsm.com
Popisek: Pietní místo v Paříži po pátečním masakru

„Globální terorismus v Evropě skutečně je, neboť jsme ho vyrobili. Kdo je terorista a kdo terorista není?“ ptal se úvodem svého vystoupení Vestenický. 

„Celá řada států, které dnes existují jako samostatné a vyspělé, začínala ve svém boji jako teroristé,“ pokračoval ve své úvaze. Podle něj za terorismus mohou také média a jejich informace. „Ukáží utopeného chlapce a emoce jsou na světě. Copak mrtvé děti nebyly v bitvě u Stalingradu, v Hirošimě?“ zeptal se.

„Zabránit terorismu jde jednoduše a nepotřebujete NATO. Boj s terorismem jde politicky, nepotřebujete na to vojenské organizace,“ dodal.

Celé video ZDE.

Vestenický se mimo jiné vyjádřil také ke konfliktu na Ukrajině. Ukrajinské vedení označil za nekompetentní a protiprávní. „Získat moc se zbraněmi v ruce není příliš demokratické,“ uvedl s tím, že vládnout budou maximálně do konce roku. „Již nyní jsou příznaky, že moc Petra Porošenka slábne. On nemá armádu, jen žoldnéře,“ dodal. 

Hybridní válka, o ní také Vestenický hovořil. Podle ní tento pojem značí to, že se připravuje půda k tomu, aby mohla začít válka. A to se právě nyní dle jeho názoru děje v Evropě. „Evropu stačí trošku ovládat, lehce oslabit,“ řekl s tím, že vše se děje s cílem oslabit Rusko. USA podle něj vedou s Evropou obchodní válku.

Celé video ZDE.

A samozřejmě nechybělo ani vyjádření k uprchlické krizi a ke kvótám, jimž se Slovensko brání. „Jaký jsme to suverénní stát, když nemáme vlastní měnu? Jaký jsme to svrchovaný stát, když o tomto nemůžeme rozhodnout sami? My bychom měli dovolit to, aby se u nás usadilo takové množství migrantů, které dokážeme zvládnout a asimilovat,“ dodal. 

Podle něj je mezi migranty 80 % mužů. „Chlapci, kteří sem přicházejí, prošli vojenským výcvikem,“ tvrdí zároveň s tím, že z dvou set uprchlíků může být až 100 útočníků. „Jak si s takovými bojovými skupinami poradíme?“ otázal se závěrem. 

Celé video ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do hajzlu, socky, my ty volby vyhrajem. Jan Zahradil začal mluvit, jak mu zobák narostl... Když tu přišel Bakalův novinář, náš starý známý

9:24 Do hajzlu, socky, my ty volby vyhrajem. Jan Zahradil začal mluvit, jak mu zobák narostl... Když tu přišel Bakalův novinář, náš starý známý

Reportér Respektu Ondřej Kundra se na svém twitteru zaměřil na slovník europoslance za ODS Jana Zahr…