VIDEO Mašínové byli v právu, vládu podporovanou komunisty bych nikdy nejmenoval, vykládal Drahoš. A bylo toho mnohem více, z čeho některým spadne čelist

1. 7. 2017 8:23

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš se ve své diskusi pro sdružení Paměť národa důrazně vymezil proti vládě s komunisty a zároveň také proti uspořádání referenda o setrvání České republiky v Evropské unii. Mimo jiné také hovořil o bratrech Mašínech.

VIDEO Mašínové byli v právu, vládu podporovanou komunisty bych nikdy nejmenoval, vykládal Drahoš. A bylo toho mnohem více, z čeho některým spadne čelist
Foto: Daniela Černá
Popisek: Profesor Jiří Drahoš

Drahoš se domnívá, že o závažných geopolitických otázkách, jako je například referendum o setrvání České republiky v Evropské unii, není vhodné hlasovat v referendu. Stejně odmítavě se pak bývalý předseda Akademie věd vymezuje proti referendu o členství naší země v NATO. 

V diskusi s publikem se pak Drahoš také vymezil proti případné vládě s komunisty. On coby prezident by takovou vládu, jež by hledala podporu u KSČM, nepodpořil. 

Pro koho má však Drahoš spíš pochopení, je pro činy bratrů Mašínů, kteří se v padesátých letech minulého století postavili komunistům na odpor se zbraní v ruce. „Respektuji právo postavit se totalitnímu režimu,“ sdělil s tím, že jde o vzdálenou historii, jejíž detaily nezná.

Nejlepším prezidentem v moderní historii naší země byl podle Drahoše Václav Havel. Současný prezident Miloš Zeman prý rozhodně není tím nejlepším a to hned ze dvou důvodů: Za prvé společnost rozděluje a za druhé ji straší. Pakliže bude Drahoš prezidentem, hodlá společnost podle svých slov spíše sjednocovat a rozhodně nebude občany strašit, ale spíše povzbuzovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč veřejnoprávní agentura nepřevzala zásadní informace z rozhovoru PL s prezidentem? Petr Žantovský má odpověď

7:46 Proč veřejnoprávní agentura nepřevzala zásadní informace z rozhovoru PL s prezidentem? Petr Žantovský má odpověď

TÝDEN V MÉDIÍCH Na konkrétních případech ukazuje Petr Žantovský, že Česká tisková kancelář musí mít …