VIDEO V přístavu se to řezalo kvůli uprchlíkům. Řinčelo sklo, tekla krev a málem došlo i na znásilnění novinářky

1. 2. 2016 9:50

V jihoanglickém Doveru se v doposud nejdrsnější bitce od počátku migrační krize střetly stovky příznivců a odpůrců uprchlíků. Vzduchem vedle nepublikovatelných vulgarit létaly cihly, řinčelo sklo a někteří účastníci demonstrace byli dokonce ozbrojeni. Policie měla se zpacifikováním davu násilníků plné ruce práce.

VIDEO V přístavu se to řezalo kvůli uprchlíkům. Řinčelo sklo, tekla krev a málem došlo i na znásilnění novinářky
Foto: Peter Števkov
Popisek: Imigranti ve stanici Keléti

Přístavní město Dover spojuje s francouzským Calais pravidelná trajektová doprava a právě sem směřuje hlavní příval uprchlíků. Místní obyvatelé a dopravci si dlouhodobě stěžují na problémy, které jim uprchlíci způsobují. Téměř pět tisíc z nich pobývá v uprchlickém táboře „Džungle“ v Calais a denně se desítky z nich snaží za každou cenu dostat do Velké Británie. Zdá se, že v posledních dnech trpělivost odpůrců současné evropské přistěhovalecké politiky přetekla, byť britský deník The Express účastníky protestního shromáždění označuje za příznivce „krajní pravice“.

Celý text v angličtině najdete ZDE.

Podle informací britského deníku byli po násilných nepokojích zatčeni tři demonstranti, u kterých policie zajistila také vystřelovací nůž a další zbraně používané v pouličních bitkách. Policie rovněž hlásí lehčí zranění pěti účastníků střetu, přičemž jeden z dalších si zlomil ruku. Dalších šest násilníků bylo v souvislosti s protesty zatčeno na čerpací stanici v blízkém městě Maidstone. Policie našla mezi útočníky celkem více než dvacet různých zbraní, včetně kladiva. V důsledku házení kamenů a cihel bylo rovněž rozbito několik výkladních skříní a předních skel vozů a autobusů.

Střety mezi levicovými aktivisty a příznivci „krajní pravice“ byly skutečně krvavé, o čemž svědčí publikované fotografie na webu The Express. Krev na tváři je vidět u mnoha bojovně naladěných demonstrantů. Někteří z nich se nechali svými emocemi unést natolik, že vyhrožovali přítomným novinářům. Reportérka rozhlasové stanice LBC si stěžovala na to, že jí bylo vyhrožováno dokonce znásilněním. Protestní pochod se započal v sobotu v jednu hodinu odpoledne u vlakového nádraží v Doveru a zastavil se ve čtvrti Eastern Docks, jen pár desítek metrů od přístavu.

Místní policie musela k uklidnění situace použít donucovacích prostředků a přikročila také ke zjišťování identity některých maskovaných účastníků protestů. Na shromáždění vystoupilo několik vůdců krajně pravicových hnutí. Například Martin Corner z uskupení North West Infidels prohlásil, že on a mnozí další vyslali jasný signál britským úřadům týkající se uprchlíků. „Nechceme, aby přicházeli do naší země, která patří bílým rodilým Britům. Sbalte si své saky paky a vraťte se, odkud jste sem přišli,“ řekl Corner a vybídl dále politiky, aby uzavřeli hranice a začali konečně s deportacemi uprchlíků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladej Klaus je zmetek. Léčí si komplexy z toho, jak se nepovedl jak on, tak jeho tatínek. Bude nás srát úplně stejně, přikuluje občan Jakub Pitron

13:05 Mladej Klaus je zmetek. Léčí si komplexy z toho, jak se nepovedl jak on, tak jeho tatínek. Bude nás srát úplně stejně, přikuluje občan Jakub Pitron

Poté, co se občanský aktivista Jakub Pitron strefil na svém facebookovém profilu do experta na škols…