VÍME PRVNÍ To zas bude řevu. Za Milošem Zemanem přijede vzácná návštěva z Moskvy

17. 3. 2016 12:27

VÍME PRVNÍ Prezident Miloš Zeman příští úterý přijme ruského ministra průmyslu a obchodu Denise Manturova. Informaci ParlamentníchListů.cz Hrad potvrdil. Český prezident se s ruským ministrem bude bavit o sankcích. Manturov se následující den spolu s českým šéfem průmyslu Mládkem zúčastní zasedání mezivládní komise pro hospodářskou spolupráci ČR a Ruska.

VÍME PRVNÍ To zas bude řevu. Za Milošem Zemanem přijede vzácná návštěva z Moskvy
Foto: Hanka Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Anketa

Podporujete Andreje Babiše?

60%
40%
hlasovalo: 31013 lidí

„Ano, mohu potvrdit, že pan prezident v úterý 23. března 2016 přijme ministra průmyslu a obchodu Ruské federace pana Manturova,“ řekl ParlamentnímListům.cz mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Debata se podle jeho slov bude vést o spolupráci České republiky a Ruské federace v ekonomické oblasti.

Z podstaty věci se tedy jednání obou politiků bude týkat protiruských sankcí. „Názor pana prezidenta na sankce je jednoznačný,“ uvedl k tomu Ovčáček. Miloš Zeman dlouhodobě sankce proti Rusku kritizuje, ničemu podle něho nepomůžou, stejně jako ničemu nepomohly padesát let trvající sankce USA vůči Kubě.

Foto: Ministerstvo průmyslu a obchodu RF (minpromtorg.gov.ru)

Ministr průmyslu a obchodu Ruské federace Denis Manturov míří do České republiky na IX. zasedání Mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědeckotechnickou spolupráci mezi Českou republikou a Ruskou federací, které se zúčastní spolu se svým českým protějškem Janem Mládkem (ČSSD). Akce se uskuteční ve středu, tedy den po přijetí Manturova prezidentem. Ministři Mládek a Manturov vystoupí na společné tiskové konferenci v hotelu Intercontinental v Pařížské ulici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Kajínek pro PL: Lidé se zajímají jen o sebe, mezilidské vztahy jsou dnes horší. Josef Klíma? Víte, je hrozně divný, že...

19:59 VIDEO Kajínek pro PL: Lidé se zajímají jen o sebe, mezilidské vztahy jsou dnes horší. Josef Klíma? Víte, je hrozně divný, že...

HORKÉ TÉMA Hostem Horkého tématu Radima Panenky na serveru ParlamentníListy.cz byl prezidentem omilo…