Václav Klaus mladší: Jsem pro, aby šla ODS do vlády s ANO

30.11.2017 6:27 | Zprávy
autor: nab

ODS nezvolila v uterý do funkce prvního místopředsedy Václava Klause mladšího. Nyní se prý na žádnou celostátní funkci už netřese. Poslanci však byl zvolen předsedou školského výboru, kterému se chce věnovat naplno. „Doufám, že budu mít možnost něco změnit ve školském výboru, kdybych byl zlý, tak řeknu, že by to chtělo zrušit všechna nařízení školského zákona za posledních pět let,“ řekl Václav Klaus mladší.

Václav Klaus mladší: Jsem pro, aby šla ODS do vlády s ANO
Foto: Daniela Černá
Popisek: Václav Klaus ml.

To, že nebyl zvolen prvním místopředsedou přičítá tomu, že měl asi méně vtipnější projev. „Myslím si, že lidé, kteří se nebojí voličů a jejichž názory jsou známé, mají kandidovat do vedoucích pozic. Mám rád demokracii ve smyslu výměny názorů a soutěže myšlenek,“ dodal v rozhovoru pro Novinky.cz s tím, že byl asi moc napravo.

Do vedení ODS prý na lednovém kongresu již kandidovat nechce. „V tomhle jsem skutečně demokrat. Člověk má postupovat odspoda,“ trvá si na svém Klaus mladší.

Někteří členové ODS si o Klausovi mladším šuškají, že je příliš kontroverzní osoba a to podle nich mělo za následek jeho neúspěch. Ten sám ale vylučuje, že by jako školský expert ODS dělal jakékoli kontroverzní věci.

„Asi jsem dost napravo, například si myslím, že EU je nereformovatelná, i když oficiální stanovisko strany je, že musíme EU reformovat. Je to účelová nálepka. Říkali mi, že jsem solitér, že se mám zapojit, a když jsem se chtěl zapojit, tak mi zase říkali, že nemám kandidovat. Je to začarovaný kruh,“ povzdychl si Václav Klaus mladší.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…