Voliči Agrofertu jsou asi spokojeni, ale většina daňových poplatníků ne, vypálil Kalousek

5. 1. 2016 23:07

Evropský úřad proti podvodům OLAF prověřuje Agrofert ministra financí Andreje Babiše (ANO). Co to znamená pro Česko? O tom v úterních Událostech, komentářích České televize hovořili předseda TOP 09 Miroslav Kalousek a poslanec Jan Volný zvolený za ANO.

Voliči Agrofertu jsou asi spokojeni, ale většina daňových poplatníků ne, vypálil Kalousek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš, majitel Agrofertu

„Pane redaktore, ty informace jsou podávány naprosto tendenčně,“ konstatoval Volný. Primárně prý šlo o to, domluvit pravidla, aby po pěti letech nebylo nutné vracet miliardy.

Kalousek to vidí zcela jinak. „Jestliže to nevadí koaličním partnerům a voličům Agrofertu, tak daňovým poplatníkům i kontrolním orgánům EU to začíná vadit,“ kontroval předseda TOP 09. Evropské orgány už si zkrátka začaly více všímat gigantického střetu zájmů, v němž se Andrej Babiš (ANO) jako ministr financí a majitel Agrofertu nachází. Ve své osobě totiž spojuje roli českého kontrolora dotací, ale zároveň největšího „čerpače“ dotací EU.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kvůli ministru Hermanovi přišla ČR za zvláštních okolností o unikátní obraz světoznámého malíře v hodnotě stovek milionů až miliardy. Jde o toto. Názor si udělejte sami…

18:03 Kvůli ministru Hermanovi přišla ČR za zvláštních okolností o unikátní obraz světoznámého malíře v hodnotě stovek milionů až miliardy. Jde o toto. Názor si udělejte sami…

EXKLUZIVNĚ Česká republika přišla za velmi zvláštních okolností o unikátní dílo světoznámého špičkov…