Zemana už nikdo nebere vážně, míní europoslankyně. Peníze pro uprchlíky prý budou

16. 10. 2015 19:14

Europoslanci Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) a Petr Ježek za ANO v pátečním Interview ČT24 rozebírali, zda bude prozatím k vyřešení uprchlické krize stačit to, na čem se dohodli prezidenti a premiéři EU. Oba hosté se shodli na tom, že je správné, když EU spolupracuje s Tureckem. Západní standardy prý musejí stranou, řešit uprchlickou krizi je důležitější. To, co dělá Zeman, je prý smutné, můžeme ale vzpomínat na Havla.

Zemana už nikdo nebere vážně, míní europoslankyně. Peníze pro uprchlíky prý budou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Evropské unie

Ježek se Šojdrovou se shodli, že EU bude muset poskytnout finanční prostředky na pomoc dětem v táborech. „Tady ale nejde o peníze, tady jde o lidi... Peníze by nemělo být až takový problém sehnat,“ poznamenal. Šojdrová zároveň trvala na tom, že se musí zastavit také převaděčský byznys. Unie bude muset zároveň vyřešit otázku registrace uprchlíků. Tady si Šojdrová posteskla, že EU zaspala. Bohužel se ztratilo mnoho času debatami o realokaci uprchlíků, což nebylo nejlepší řešení,“ konstatovala.

Musíme vyřešit situaci v Libyi a Sýrii. Stejně tak je skutečně nutné komunikovat s Tureckem, kde je situace stabilní, a to bez ohledu na to, že se turečtí politici nechovají úplně podle standardů platných na Západě. „My se musíme s Tureckem dohodnout na tom, aby tábory pro uprchlíky byli funkční a mohli v ní žít do té doby, dokud se nebudou moci vrátit domů. Tomu budeme muset podřídit všechny kontakty s Tureckem,“ konstatovala Šojdrová.

Podle Ježka se navíc už teď ukazuje, že systém kvót nebude fungovat. „V Řecku už teď bylo možné najít nějaké uprchlíky, kteří by byli ochotni odejít do Lucemburska,“ prozradil politik. Němci na systému povinných kvót přesto trvali, ale může se stát, že ještě bude přijat jiný plán na dočasnou ochranu uprchlíků.

Za smutné oba hosté považovali, jak se o uprchlické krizi vyjadřuje prezident Miloš Zeman. „Prezident Havel se z nás snažil vydolovat lepší v nás a Zeman sbírá to horší z nás, což jde samo,“ posteskl si europoslanec Ježek. Stejně kritická byla Šojdrová, podle které nám Zemanovy bonmoty moc nepomáhají. Jeho časté velmi provokativní výroky vedly k tomu, že už dnes nikdo v EU nebere Miloše Zemana vážně. „Potřebovali bychom osobnost s autoritou,“ mínila dáma.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec musel ohlásit:  Miloše Zemana podporuje skoro 42 procent voličů, další o tom uvažují

13:23 Moravec musel ohlásit: Miloše Zemana podporuje skoro 42 procent voličů, další o tom uvažují

Václav Moravec zahájil další Otázky zhodnocením volebních šancí jednotlivých prezidentských kandidát…