Zločiny privatizace: Peake zvažuje prodloužení jejich promlčecí doby

15.01.2012 13:14 | Zprávy
autor: par

Vicepremiérka Karolína Peake naznačila, že by vláda mohla projednat prodlužování promlčecích lhůt na korupční akty z konce osmdesátých a začátku devadesátých let. Letos se totiž začínají promlčovat první z nich.

Zločiny privatizace: Peake zvažuje prodloužení jejich promlčecí doby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vicepremiérka vlády Karolína Peake

 "Určitě je na místě prodlužování skartační lhůty dokumentů týkajících se těchto aktů. Prodloužení promlčecí lhůty pak stojí za rychlou odbornou analýzu, aby ty kauzy nemohly vypršet," řekla Peake v nedělních Otázkách Václava Moravce. Peake už prý připravuje pro vládu konkrétní materiál, který prodlouží lhůty pro skartaci materiálů někdejší České konsolidační agentury.

Šéf komunistů Vojtěch Filip, který byl v debatě Peake protivníkem, souhlasil. "Pokud vláda myslí boj proti korupci, měla by tyto promlčovací lhůty prodloužit, protože letos začínají tyhle lhůty postupně nabývat platnosti," podokl. Filip má pravdu, v roce 2012 začne platit dvacetiletá promlčecí lhůta pro případné trestné činy svázané s privatizacemi z počátku 90. let. "Toto riziko vnímám velmi silně," souhlasila s ním Peake.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Je pravda, že Agrofert získal od státu dotace?

I když není vůbec jisté, jestli je EU proplatí? Co když ne? Vrátíte je? A proč vůbec čerpáte dotace, když se vám daří dobře? Neměli by být hlavně pro ty potřebné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Víc peněz a kariérní postup. Zelenskyj láká další muže do armády

10:22 Víc peněz a kariérní postup. Zelenskyj láká další muže do armády

Ukrajinská armáda hlásí úspěch za úspěchem a tvrdí, že se jí daří zasahovat ruské cíle za frontou. A…